Výsledky

TJ Sokol Mysločovice - SK Zlín 1931 (2:0)

Dvě utkání na hřištích soupeřů po sobě bez bodu, navíc se skóre 0:5. Taková je bilance paseckého A-týmu z uplynulých dvou kol. Zatímco v Újezdu padli 0:3, v Mysločovicích, ačkoli se většinu času hrálo na hřišti soupeře, prohráli 0:2. Novou tváří ve žluto-modrém dresu byl Pavel Jurčík, který čerstvě posílil zálohu mužstva.

O oba góly Mysločovic A se postaral Pavel Švach, který nejprve unikl pasecké obraně ve 33. minutě, načež v pokutovém území obešel i brankáře. Podobnou branku vsítil i o padesát minut později. Tentokrát si vybíhajícího gólmana obhodil už před velkým vápnem a pohodlně dovezl míč až k brance.

Pasekáři tak pokračují v trendu malého počtu střel na branky soupeřů a velkého množství inkasovaných branek. Útočných akcí si sice na hřišti poznamenaném dešti posledních dní vytvořili celou řadu, ovšem bez efektivního zakončení. Soupeř naopak v góly přetavil zhruba polovinu ze svých střel na branku.

Áčko má teď před sebou utkání s Luhačovicemi B, které by se mělo podle předpokladů odehrát již na domácím stadionu na Pasekách.

Sestava: Švec – Krčmář (84. Rudecký), Langr, Pagáč, Machů – Zedník, Jurčík (67. Kopečný M.), Štěpánek Kabourek, Vicherek – Talaš (79. Krčma) / Ryška

VIDEO ZE ZÁPASU

SK Újezd - SK Zlín 1931 (3:0)

Sestava: Ryška – Pecník, Pagáč, Kopečný, Machů – Talaš, Kabourek, Langr, Vicherek – Štěpaník (79. Psota)

SK Zlín 1931 – SK Louky (4:2)

Šestnácté a sedmnácté kolo přineslo pro pasecký A-tým dvě vítězství v poměru 4:2. Nejprve 9. dubna zvítězili na hřišti Březůvek a o týden později v náhradním působišti na novém hřišti na Vršavě zdolali v malém derby Louky.

Domácí utkání se pro Pasekáře od začátku vyvíjelo velmi dobře. Už v první minutě se s přispěním hostujícího brankáře dostali do vedení. Do poločasu navíc vedení zvýšili Denis Zedník a Radek Machů, a do šaten se tak šlo za stavu 3:0 pro domácí.

Ve druhé půli se pasecký gólostroj zasekl a naopak hosté využili polevení ke snížení až na 3:2. Více branek se naštěstí Loukám vstřelit nepodařilo a naopak trochu klidu vrátil Pasekářům druhým gólem Vašek Talaš.

Aktuálně tým figuruje s pětadvaceti body na devátém místě a chystá se na utkání v Újezdu.

Góly: Talaš 2, Zedník, Machů

Sestava: Švec – Krčmář, Josefík, Machů – Hanulík – Talaš (88. Ryška), Zedník, Kabourek, Langr, Vicherek (85. Krčma) – Štěpaník (81. Kopečný M.)

FC Březůvky - SK Zlín 1931 (2:4)

Góly: Kabourek, Kostka 2, Vicherek

Sestava: Ryška – Kabourek, Josefík (50. Pecník), Krčmář, Machů – Zedník, Kostka (60. Hanulík), Langr, Vicherek – Talaš, Štěpaník (84. Kopečný M.)

SK Zlín 1931 – TJ Nedašova Lhota (1:3)

V utkání dvou sousedů v tabulce se lépe dařilo Nedašově Lhotě. Ve Zlíně si zadělala na výhru již v první půli, kdy se ve 26. minutě trefil Pagáč a ve 36. minutě Bartošák. Domácí ve 40. minutě korigovali stav díky Langrovi, ale poslední slovo měla na výsledkové tabuli Nedašova Lhota, když si v 84. minutě dal vlastní gól Krčmář.

Gól: Štěpaník

Sestava: Švec – Pecník, Josefík (46. Machů), Krčmář, Kabourek – Zedník, Štěpánek (46. Kostka), Langr, Vicherek – Talaš (85. Ryška), Štěpaník (85. Rudecký) / Kopečný M.

SK Březnice – SK Zlín 1931 (2:0)

Porážku 2:0 si z Březnice odvezli hráči paseckého A-týmu. Na půdě soupeře z čelních míst tabulky si dokázali vypracovat větší brankové příležitosti pouze v první půli, zatímco domácí mohli kromě dvou branek přidat nejméně dvě další. Žluto-modrým dělaly problémy kromě fyzicky lépe vybavených hráčů soupeře také vítr a nerovný terén úzkého hřiště.

Již v prvních dvaceti minutách musel pasecký brankář Švec zlikvidovat dvě velké příležitosti. Při první z nich už jej míč odražený od jeho paty překonal a mířil do brány, gólman se však dokázal ještě natáhnout a balón odvrátit na roh. Podruhé zneškodnil ostrý pokus soupeře včasným výběhem. Na opačné straně se předvedl ostrou střelou z větší vzdálenosti Aleš Langr, domácí brankář ovšem ránu kryl. Naopak s nepříjemnou přízemní střelou Denise Zedníka musel vypomáhat odkopem i obránce. Březnice ve 39. minutě otevřela skóre, když Luboš Hamerník proměnil nařízenou penaltu.

Ve druhé půli se Pasekáři mezi tři tyče netrefovali. Několik akcí skončilo palbou mimo či ještě před finální přihrávkou. Domácím se podařilo zvýšit v 53. minutě. Po přímém kopu ze třiceti metrů proletěl míč na velkém vápně chumlem hráčů a Švec jej uprostřed brány nedokázal zkrotit. Pavel Daníček už měl poté snadnou práci při dorážce do odkryté brány.

Po čtrnácti kolech figuruje SK Zlín 1931 na deváté příčce, čtyři body před jedenáctou Nedašovou Lhotou, příštím soupeřem Pasekářů. Utkání se odehraje v neděli 2. dubna od 15:30 na nové umělé trávě na Vršavě.

Sestava: Švec – Pecník, (86. Kopečný M.), Josefík, Krčmář, Machů – Zedník, Štěpánek, Langr, Vicherek (46. Kostka) – Talaš (68. Hanulík), Štěpaník / Ryška

TJ Sokol Rokytnice – SK Zlín 1931 (2:4)

Vítězstvím 4:2 na hřišti Rokytnice se A-tým SK Zlín 1931 rozloučil s podzimní částí sezóny. Tři body vybojovali hráči poctivým výkonem v utkání bohatém na tvrdé souboje.  Jeden z nich odnesl kapitán týmu Jan Šoula tržnou ránou na čtyři stehy na prostředníku ruky. Hattrickem se blýskl Ondřej Štěpaník.

Třígólový střelec se poprvé prosadil v 22. minutě. Po půlhodině hry bylo srovnáno po přímém kopu Martina Eliáše, ale vedení žluto-modrým vrátil opět Štěpaník za dalších šest minut.

Stejným poměrem branek skončila i druhá půle. Domácím se podařilo srovnat už ve 49. minutě, když pasecké defenzivě zmizel míč z přímého kopu v paprscích slunce a přistál na hlavě Antonína Goni. Nerozhodný stav ale vydržel pouhou minutu, načež obránci Rokytnice srazili před svou bránou Radka Machů a nařízenou penaltu proměnil Denis Zedník. První pokus o čtvrtý gól skončil pro Pasekáře sporně odmávaným ofsajdem, později však přece jen završil svůj hattrick Ondra Štěpaník, a to v 86. minutě.

Po třinácti podzimních kolech figurují Pasečané na 9. místě tabulky Okresního přeboru se ziskem 19 bodů. Mrzet je může negativní skóre 31:36, obzvláště když za celou uplynulou sezónu obdrželi o branku méně.

Góly: Štěpaník 3, Zedník

Sestava: Švec – Kolařík, Hanulík, Krčmář, Šoula (64. Pecník) – Kabourek, Štěpánek, Langr, Machů (87. Kopečný M.) – Zedník, Štěpaník (88. Ryška)

SK Zlín 1931 – FK Mladcová B (2:4)
SK Jasenná – SK Zlín 1931 (1:2)

Po čtyřzápasové bodové mizérii, kdy hráči paseckého A-týmu získali pouze jeden bod, se týmu podařilo konečně zvítězit. Odnesla to Jasenná, která na domácím hřišti podlehla 1:2. Pasekáři slavili společně s početnou skupinou fanoušků, která jim po celý zápas dělala domácí kulisu.

Zápas na nerovném a měkkém hřišti nepoznal příliš krásy. Typické pro něj byly nakopávané pasy na náhodu, a to z obou stran. První gólová akce však ukázala, že i po kombinační hře po zemi mohou padat pěkné góly. Na polovině hřiště převzal nepřesnou přihrávku soupeře Denis Zedník, jenž pohotově vysunul na pravé straně Radka Machů. Zkušený záložník z jednoho doteku přenesl míč při zemi k opačné straně, kde si pak tváří v tvář brankáři poradil Aleš Langr. Na světelné tabuli svítila právě 21. minuta. Na 2:0 pro Pasekáře zvýšil po dalších jednadvaceti minutách Denis Zedník povedeným přímým kopem přes zeď téměř do levého horního růžku branky.

Druhá půle byla bojem o střed hřiště s několika závary na obou stranách. Domácí sázeli na obléhání soupeřova pokutového území, hosté naopak tradičně na rychlé protiútoky. Z těch se několikrát neprosadil Denis Zedník, štěstí neměl ani Radek Machů. Jasenná při jednom z dlouhých přímých kopů nastřelila spojnici brankové konstrukce. Třetí zásah zápasu přišel až při poslední akci, přičemž domácí Adam Smilek už jen korigoval skóre na 1:2 a defenzivě SK Zlín 1931 zkazil vyhlídky na čistí štít.

Zisk tří bodů znamená pro žluto-modré udržení osmého místa v tabulce o bod před jejich následujícím soupeřem, Mladcovou B. Zápas 12. kola Okresního přeboru je čeká v neděli od 11:30 hodin.

Góly: Langr, Zedník

Sestava: Švec – Pecník (87. Kopečný M.), Krčmář, Pagáč (71. Josefík), Šoula – Kolařík, Langr, Štěpánek, Machů (86. Krčma) – Zedník, Štěpaník (90. Ryška)

SK Zlín 1931 – FC Bylnice (2:3)

Přibližně tři minuty hry včetně nastavení chyběly paseckému áčku k tomu, aby v domácím zápase s Bylnicí získalo alespoň bod. Nakonec však museli fotbalisté skousnout porážku 3:2.

Tabulkoví favorité z Bylnice možná podcenili kvalitu Pasek, a proto to byli domácí, kdo zpočátku více hýřil aktivitou. V 11. minutě z toho byl pěkný úvodní gól, když se míč z pravé strany dostal skrz pokutové území až k Jaroslavu Štěpánkovi, který tvrdou ránou zamířil do protipohybu brankáře. Postupem času začala být hra Pasekářů čím dál více nedůrazná, síly se vyrovnaly a hráčům Bylnice se podařilo v 35. minutě hlavičkou Michala Bartozela srovnat.

Sedm minut po zahájení druhé půle se přihrávky naslepo v zadních řadách domácích zmocnil Josef Lysák, jenž zařídil Bylnici vedení. Po dalších šesti minutách bylo opět vyrovnáno zásluhou průbojného Radka Machů, který předložil míč před prázdnou bránu Ondřeji Štěpaníkovi – 2:2. Zatímco Pasekáři hrozili spíše rychlými protiútoky a občasnou střelbou z dálky, hosté zatápěli soupeři pasy za obranu, které jen tak tak nevedly ke gólu. Až v 89. minutě se nedůrazně bráněný Petr Urban z Bylnice opřel metr za „vápnem“ do míče a trefil se pod břevno k protější tyči. K závěrečnému tlaku se už Pasekáři nezmohli, a tak si odnesli čtvrtou porážku v řadě.

Do konce podzimní části zbývají tři kola. Nadcházející utkání sehrají hráči SK Zlín 1931 na Jasenné v neděli 16. října od 15 hodin.

Góly: Štěpánek, Štěpaník

Sestava: Švec – Pecník (83. Kopečný M.), Krčmář, Pagáč (75. Josefík), Šoula – Vicherek, Langr, Kabourek, Štěpánek, Machů (90. Krčma) – Štěpaník

TJ Dolní Lhota - SK Zlín 1931 (6:5p)

Jeden bod z dobře rozjetého utkání, jež se změnilo v desetibrankovou přestřelku, vydřeli muži z SK Zlín 1931. Na hřišti Dolní Lhoty vedli po první půli 4:2, nakonec ovšem podlehli 6:5 po penaltovém rozstřelu.

Pasekáři v tomto utkání dosáhli velmi dobrých čísel v produktivitě. O mnoho více střel na branku, než vstřelených gólů totiž nevyslali. Naopak hráči Dolní Lhoty neproměnili řadu šancí. Vedení se překvapivě už v 6. minutě ujali Pasekáři, a to zásluhou Ondřeje Vicherka. V 11. minutě sice pasecké obraně unikl jeho jmenovec Remeš a z ostrého úhlu srovnal, ovšem za další čtyři minuty vrátil vedení na stranu hostů Radek Machů, k němuž se dostal míč přelétnuvší domácí obranu. Ve 34. minutě už to bylo 3:1 po dalším zásahu Vicherka, načež po čtyřech minutách odpověděli Dolnolhoťané z penalty Šenovského. Na poločasových 4:2 upravil dvě minuty před hvizdem Denis Zedník.

Druhou půli negativně ovlivnily dva momenty, které na delší dobu přerušily hru. Krátce po rozehrání jeden z domácích hráčů za zády rozhodčího udeřil paseckého Jaroslava Štěpánka loktem do břicha, což si hosté nenechali líbit a došlo ke strkanici obou táborů. Domácí ukázali, že jsou pro vítězství ochotní jít daleko. Šenovský sice nejprve neproměnil další penaltu, ale v 60. minutě se o kontaktní branku postaral Remeš. Za pět minut rozhodčí nařídil pro hru rukou penaltu ve prospěch Pasekářů a tu svým třetím zásahem proměnil Vicherek. Následovalo druhé několikaminutové přerušení kvůli divadélku asistenta rozhodčího z domácích řad, který simuloval zranění způsobené jedním z diváků.

Přerušení hry prospělo více domácím a v 69. minutě zakončil druhý hattrick zápasu Remeš. Dvě minuty na to už bylo srovnáno, když míč před prázdnou bránou dostal Petr Repatý a nabídnutou šanci proměnil. V další dvacetiminutovce se Pasekáři spíše probránili k remíze a penaltovým kopům. Z deseti exekucí střelci prvních pět proměnili, počínaje paseckým Vicherkem ovšem další pětice selhala a z druhého bodu se radovala Dolní Lhota.

Pasekáři mají teď před sebou utkání s Bylnicí, které sehrají v neděli 9. října na Mladcové. Výkop je stanovený na pravé poledne.

Góly: Vicherek 3x, Machů, Zedník

Sestava: Švec – Pecník, Langr, Josefík (90. Ryška), Šoula – Krčma (88. Psota), Kolařík, Štěpánek, Machů – Zedník, Vicherek

SK Zlín 1931 – TJ Návojná (3:4)

Těsnou prohrou 4:3 skončil pro hráče paseckého áčka nedělní souboj s Návojnou. Pasekáři sice na Mladcové prohrávali už 3:0, ovšem začali dotahovat. Bodového zisku však nedosáhli.

Už ve 3. minutě se Návojná dostala do vedení, když se za domácí obranou uvolnil Řehák a na hranici velkého vápna prostřelil vybíhajícího brankáře. O dvacet minut později se stejný střelec radoval podruhé. Opět neatakovaný dokázal natřikrát procedit míč za záda brankáře a pak dorazit do prázdné brány. Pasekáři byli první půlhodinu znatelně horším týmem, ale poté šel jejich výkon nahoru. Výrazné střelecké možnosti si ale do přestávky nevypracovali.

Po hodině hry přišel další únik Návojné a tentokrát Řehák Pavel zvyšoval už na 3:0. Domácí slavili první zásah v 68. minutě, kdy se trefil Denis Zedník. To pasecké hráče motivovalo a o pět minut později stejný hráč vypracoval gólovku pro Ondřeje Vicherka, jenž se tváří v tvář brankáři nemýlil. Domácí hráči se nadechovali ke srovnání, ovšem 78. minuta přinesla minelu paseckého brankáře, jenž nezkrotil sražený míč, a Pavel Řehák už měl před prázdnou bránou snadný úkol. Pasekáři dokázali snížit až ve druhé minutě nastavení. Denis Zedník se krásně opřel do míče a napnul síť branky. Rozhodčí však ihned poté utkání ukončil.

Náročná zápasová série pro fotbalisty SK Zlín 1931 pokračuje sobotním utkáním na hřišti Dolní Lhoty od 15 hodin.

Góly: Zedník 2x, Vicherek

Sestava: Švec – Machů, Langr, Hanulík, Krčmář – Vicherek, Kolařík, Kabourek, Krčma (70. Psota) – Zedník, Rudecký (68. Kopečný M.) / Ryška

FK Luhačovice B – SK Zlín 1931 (6:0)

Jako by se hráči paseckého áčka v neděli zhlédli v noční porážce českých hokejistů s Kanadou, právě tak dopadl i jejich zápas na hřišti Luhačovic B. Soupeř posílený o několik hráčů A-týmu byl na síly absencemi poznamenaných Pasekářů. Výsledek? 6:0 pro domácí.

Žluto-modří neměli svůj den, v ofenzivě nedokázali příliš udržet míč na svých kopačkách a v zadních řadách kupili kritické chyby. Luhačovice v prvních patnácti minutách jen oťukávali paseckou obranu, poté však načali vysoký gólový příděl. O poločase vedli domácí už 3:0.

V přestávce SK Zlín 1931 vyměnilo brankáře, jenž se zranil při jednom ze zákroků z první půle, a pravého obránce. Obraz hry byl ve druhé pětačtyřicetiminutovce podobný. Snad jedinou střelu za Paseky, která stojí za zmínku vyslal Denis Zedník, avšak domácí brankář ji dokázal vyrazit nad bránu. Zato Luhačovice pokračovaly v jízdě a do pasecké branky přidali další tři zásahy.

Po sedmi kolech figuruje SK Zlín na osmém místě Okresního přeboru, ovšem na druhé místo ztrácí pouhé tři body. Stejně tak i na třetí Návojnou, která bude Pasekářům soupeřem v neděli 25. září od 12:30 na Mladcové.

Sestava: Švec (46. Ryška) – Šoula, Kopečný M., Krčmář, Krčma (46. Rudecký) – Zedník, Kabourek, Kolařík, Štěpánek, Machů – Štěpaník / Pecník, Langr

SK Zlín 1931 – TJ Sokol Mysločovice A (5:4)

V šestém kole čekal na mužstvo SK Zlín soupeř z Mysločovic, před kterým se měli žluto-modří obzvláště na pozoru. Do souboje se druhým týmem tabulky domácí vstupovali s respektem, avšak první půlhodina zápasu překvapila snad všechny aktéry zápasu. Pasekáři se ujali vedení už v první minutě, kdy se po opatrném rozehrávání v zadních řadách a následném nákopu dostal k míči Jaroslav Štěpánek, jenž utekl obráncům a vypíchl míč i brankáři, načež míč poslal do prázdné brány. Domácí to nažhavilo a v dalších minutách si vytvořili několik šancí. Zahrozit dokázali i hosté, avšak samostatný únik a dvě hlavičky po rohových kopech skončily v rukou brankáře Švece.

Druhá radost pro pasecké hráče a fanoušky přišla ve 28. minutě po signálu z přímého kopu. Všechno, co mu stálo v cestě, propálil Denis Zedník. Za další čtyři minuty se o gólovou parádu postaral opět Štěpánek, jenž ze třiceti metrů trefil levačkou volej a z vysokého nákopu byl krásný gól od břevna.

Vše z pohledu domácích vypadalo idylicky, poté se však obraz hry změnil. V obraně se kupily chyby, které vyústily nejprve ve 38. minutě ke snížení a ve 41. ke kontaktnímu gólu. O poločase tak nebylo o ničem rozhodnuto.

Zkraje druhé půle si vybral slabší chvilku domácí brankář, když při rozehrávce nakopl krtka a poslal soupeře do brejku, který skončil vyrovnáním. Dále se hrálo nahoru dolů, až přišla 65. minuta a gólový úspěch Ondřeje Štěpaníka, který špičkou ve skluzu vrátil Pasekářům vedení. O tři minuty později se po centru z levé strany postaral o dvougólový rozdíl Lukáš Hanulík. Drama však pokračovalo a hosté se nedali. 80. minuta přinesla opět kontaktní gól, a to z penalty. O chvíli později mohlo být vyrovnáno, to by ovšem mysločovický střelec musel z malého vápna trefit zcela odkrytou bránu.

Branek mohlo v tomto utkání padnout i dvakrát více než konečných devět. Pasekáři ale vyhráli 5:4 a po šestém kole figurují na čtvrtém místě o skóre za svým nedělním soupeřem. Následující zápas sehrají v neděli 18. září od 10:15 v Luhačovicích proti tamnímu B-týmu.

Góly: Štěpánek 2x, Zedník, Hanulík, Štěpaník

Sestava: Švec – Kolařík, Pagáč, Hanulík (78. Kopečný M.), Šoula – Zedník (90. Ryška), Štěpánek, Kabourek, Kostka (65. Rudecký), Machů – Štěpaník

SK Zlín 1931 – SK Újezd (3:2p)

Vydřené vítězství z téměř ztraceného zápasu mají za sebou hráči paseckého A-týmu po pátém kole. Nedělní dopolední zápas na Mladcové proti Újezdu vyhráli za dva body po penaltách. Skóre přitom srovnali až v nastaveném čase.

Pasekáři vstoupili do zápasu lépe než soupeř a po většinu první půle byli iniciativnější. Nadějné situace vznikali zejména v okolí branky Újezdu, ale ke gólu chyběla přesnější koncovka. První branku vstřelil ve 21. minutě z nařízené penalty za ruku domácí Denis Zedník. Nedůraz v domácí obraně ovšem o jedenáct minut později vedl ke srovnání po dorážce nehlídaného Martinka. Později pohrdl možností vrátit vedení na paseckou stranu Kabourek, který z dorážky netrefil prázdnou bránu, a krátce před poločasovým hvizdem Zedník, který po úniku trefil jen tyč. Podobně si vedl i soupeřův útočník po chybě domácí obrany, když sice obešel vyběhnutého brankáře, ale na brankové čáře jeho střelu vyrazil dobíhající Kostka, jenž tak napravil svou chybu v rozehrávce.

Ve druhé půli se síly soupeřů srovnaly a gólů mohlo na obou stranách víc, než dva, které padly. Nejprve se 62. minutě radovali hráči Újezdu, když dokonali obrat skóre po dobře zahraném rohovém kopu. Na hráčích Pasek nyní bylo, aby zachránili alespoň nějaký bodový zisk a dlouho to vypadalo na zmar. Přišla 90. minuta a po rychle rozehraném autu u vlastní branky nejprve chyba v domácí obraně, která mohla skončit třetím gólem v domácí síti. Místo toho se ale po následném odkopu od brány utrhl na opačné straně opět Zedník a rozradostnil domácí tým i fanoušky.

Utkání vyvrcholilo penaltami o šesti sériích, v nichž 4:3 zvítězil SK Zlín 1931 a k sedmi bodům si připsal další dva. Nyní pasečtí hráči figurují na šestém místě tabulky a vyhlížejí utkání s náročným soupeřem z Mysločovic. Zápas s druhým týmem soutěže sehrají opět na Mladcové v neděli 11. září od 13 hodin.

Góly: Zedník 2x

Sestava: Švec – Machů (76. Rudecký), Hanulík (88. Kopečný), Pagáč, Šoula – Kabourek – Zedník, Kostka, Vicherek – Štěpaník, Štěpánek / Ryška

SK Louky – SK Zlín 1931 (1:2p)

Dělbou bodů skončila sobotní repríza červnového souboje o titul mistra třetí třídy skupiny A. Po postupu do Okresního přeboru se poprvé střetly týmy SK Louky a SK Zlín 1931. V zápase, který přinesl obě branky v poslední čtvrthodině, si dva body vykopali Pasečtí v penaltách. Zvítězili 2:1.

Od začátku to byla vyrovnaná hra. Hosté drželi míč více na svých kopačkách, domácí si ovšem vypracovávali vážnější gólové příležitosti. V první půli se hráčům ve vínových dresech nepodařilo vytěžit dva úniky, ani několik závarů před paseckou bránou. Střely žluto-modrých z větší vzdálenosti zase končily spíše mimo cíl. Dobře rozjetou akci Radka Machů pro změnu zmařil nečekaný odskok míče na tvrdém terénu.

Ve druhé půli byli domácí čím dál nebezpečnější a zejména rychlý útok dělal obraně hostů problémy. Vzniklo z toho několik gólových příležitostí po zatažení míče až do pokutového území. Svůj den měl ale tentokrát brankář Jan Švec, na němž několik gólovek ztroskotalo. Z gólu se jako první radovali hráči SK Zlín, když v 77. minutě Radek Machů vrátil hlavou přetažený přímý kop před bránu, kde jej do sítě dotlačil Jaroslav Štěpánek. Ten se poté vydatně nasvačil hlíny, když na něj ještě v bráně naskákali spoluhráči. O pár minut později si pochvalu za fair play vysloužil jeden z domácích hráčů, když čestně přiznal, že rozhodčím nařízená penalta po údajném faulu na něj byla odpískaná nesprávně.

Hráči Louk ale ani poté nesložili zbraně a honba za vyrovnáním nesla své ovoce v 89. minutě. Po přízemní přihrávce z levé strany pokutového území na střed se prosadil Malota. V základní hrací době tak utkání skončilo smírně 1:1 a na řadě byly penalty. Domácí brankář chytil dvě z nich, a to ve třetí a páté sérii. Hostující gólman pak vystihl střely ve druhé, páté a v rozhodující šesté řadě, čímž zajistil dva body pro pasecké mužstvo.

Pasekáři před sebou mají dva domácí zápasy v řadě. První z nich odehrají netradičně v neděli od 10 hodin na Mladcové proti Újezdu.

Gól: Štěpánek

Sestava: Švec – Pecník (80. Rudecký), Krčmář, Josefík (5. Kopečný M., 85. Psota), Šoula – Vicherek, Kolařík, Kabourek, Machů – Kostka, Štěpánek / Ryška

SK Zlín 1931 – FC Březůvky (3:1)

První tříbodové vítězství v Okresním přeboru uhráli v sobotu hráči Paseckého A-týmu. V zápase, ve kterém po většinu času měli převahu, porazili Březůvky 3:1 a celkem mají pět bodů při skóre 5:4.

Pasekáři do zápasu vstoupili podobně aktivně a úspěšně jako před dvěma týdny. A i tentokrát se z prvního gólu v 6. minutě radoval Denis Zedník, který po signálu ze standardní situace prostřelil soupeřovu obranu a propnul síť branky. Žluto-modří většinu času drželi míč na svých kopačkách, avšak nevyvarovali se chyb, které ústily v nebezpečné protiútoky i krátkodobá obléhání branky soupeřem. Ani hráči Březůvek, ani domácí však nebyli do přestávky střelecky úspěšní.

Ve druhé půli byl obraz hry podobný. Pasečané měli fyzicky navrch, často byli v soubojích rychleji u míče a v několika pasážích dovedli zkonstruovat pohledné herní kombinace. V 65. minutě slavili druhý úspěch, tentokrát z kopačky Ondřeje Vicherka. Hosté se ještě nevzdávali. O deset minut později zahrávali rohový kop, který byl důsledkem nedomluvy v domácí obraně a špatné rozehrávce brankáře. Na centrovaný míč nejvýše naskočil kapitán Březůvek a s pomocí břevna zarazil míč do brány.

Jednobrankový náskok SK Zlín ale netrval dlouho. Už po minutě domácí vedli 3:1 zásluhou novopečeného Pasekáře Ondřeje Štěpaníka. Tento stav vydržel do konce utkání, po němž se domácí radovali z první plnohodnotné výhry.

Následující sobotu mají žluto-modří na programu další derby, tentokrát s úhlavním sokem uplynulé sezóny Loukami. Zápas se uskuteční v Loukách 27. srpna od 17 hodin.

Góly: Zedník, Vicherek, Štěpaník

Sestava: Švec – Machů (64. Pecník), Krčmář (78. Josefík), Langr, Šoula – Kabourek, Kolařík – Zedník, Štěpánek (85. Rudecký), Vicherek (70. Žůrek) – Štěpaník

TJ Nedašova Lhota – SK Zlín 1931 (1:2p)

Dva body za penaltové vítězství si v neděli odvezli pasečtí muži z Nedašovy Lhoty. Utkání, které výrazně ovlivnila bouřka, bylo na dvacet minut přerušené a hrozilo jeho opakování.

Pasečtí byli v prvním poločase aktivnější, a tak se více šancí k ohrožení brány objevovalo na půli domácích. Největší gólovou šanci však měli hráči v zelených dresech, a to už zkraje zápasu. Prudký přímý kop na bránu ze třiceti metrů zvládl pasecký brankář Švec jen vyrazit před sebe, avšak nikým neatakovaný domácí útočník zblízka svou dorážku vysoko přestřelil. V poločase, kdy se nad hřištěm stahovala temná mračna, bylo skóre bezbrankové.

Do druhé půle nastupovala obě mužstva s vědomím nevyhnutelného lijáku a možnosti přerušení zápasu. Pasekáři ve zhoršující se viditelnosti slavili úspěch. Ve 47. minutě se po přízemní přihrávce před branku prosadil Jaroslav Štěpánek, jehož střelu domácí brankář nedokázal vyrazit a míč se dokutálel ke vzdálenější tyči. V následujících minutách, kdy měkké hřiště začal zkrápět déšť, byli hosté na koni, ale v 62. minutě se hlavní rozhodčí rozhodl utkání přerušit.

Zhruba po dvaceti minutách schovávání se pod střechou a po zkontrolování hřiště arbitr rozhodl o pokračování zápasu. Domácím se na hřišti plném kaluží podařilo brzy srovnat. V 66. minutě odpískal rozhodčí hostujícímu Pavlu Kolaříkovi hru rukou v pokutovém území a z nařízené penalty se doprostřed brány prosadil domácí kapitán Šerý. Nepříliš pohledný fotbal do konce zápasu další góly nepřinesl, a tak se o vítězi rozhodovalo v rozstřelu. V úvodních čtyřech sériích se žádný ze střelců nemýlil, až páté kolo bylo rozhodující. K míči se postavil opět kapitán Nedašovy Lhoty, avšak tentokrát netrefil bránu. SK Zlín 1931 tak získal první dva body v Okresním přeboru, Nedašova Lhota brala jeden.

Ve třetím kole soutěže budou Pasekáři na Mladcové hostit rivaly z Březůvek. Zápas začíná v sobotu 20. srpna v 17:30 hodin.

Sestava: Švec – Pecník (46. Vicherek), Krčmář, Langr, Šoula – Kolařík, Kabourek – Zedník, Štěpánek (70. Štěpaník), Machů (75. Kopečný M.) – Talaš / Ryška

SK Zlín 1931 – SK Březnice (1:2)

Jen čtyři minuty plus nastavení chyběly paseckému A-týmu k tomu, aby v prvním zápase Okresního přeboru dosáhl na body. Osmdesátá šestá minuta utkání však přinesla klíčový okamžik, který na Mladcové rozhodl o vítězství Březnice 2:1. Na hrací plochu přivedl žluto-modré nový kapitán Jan Šoula. V domácích dresech nastoupili také tři nováčci v týmu: stopeři Martin Josefík s Pavlem Kolaříkem a levé křídlo Petr Žůrek.

Pasekáři už od 8. minuty vedli po gólu Denise Zedníka a v prvních dvaceti minutách předváděli dobrý výkon, díky kterému byli možná i o chlup lepší než soupeř. Poté však začali ztrácet tempo a ve 26. minutě dovolili soupeři srovnat dorážkou do odkryté brány. Krátce před poločasem navíc domácí přišli o jednoho ze svých stoperů, navrátilce Martina Josefíka, který ze hřiště odkulhal s poraněným stehnem.

Ve druhém poločase se do více střeleckých příležitostí probíjeli hráči Březnice, avšak jejich pokusy ani jednou síť v domácí svatyni nerozvlnily. A to ani ve zmíněné 86. minutě, kdy se střela hostujícího Teplého odrazila od břevna do země a poté směrem od brány. Hrálo se dál a hlavní rozhodčí až po dlouhých vteřinách přerušil hru, aby na pokyn svého asistenta uznal vítězný gól. I přes napnutí všech zbývajících sil se rozezleným domácím v posledních minutách srovnat skóre nepodařilo, a tak zůstali prozatím bez bodu.

Příští neděli vyjíždějí Pasekáři ke slovenským hranicím do Nedašovy Lhoty. Zápas odehrají od 17:30 hodin.

Gól: Zedník

Sestava: Švec – Pecník, Kolařík, Josefík (44. Kopečný M.), Šoula – Žůrek, Štěpánek, Kabourek, Machů – Zedník, Talaš / Ryška, Rudecký