Třináct týdnů uplynulo jako voda a paseckému A-týmu už začíná zimní přestávka sezóny 2017/2018. Za třináct kol Okresního přeboru hráči oblékající žluto-modré dresy nasbírali 13 bodů – čtyřikrát vyhráli a devětkrát byli poraženi, z toho jedenkrát za bod po penaltovém rozstřelu. Pozitivem tohoto ročníku je pro Pasekáře rozhodně návrat domácích zápasů na Paseky poté, co byly začátkem září zpřístupněny nové šatny a kompletní klubové zázemí.

Družstvu trenéra Vratislava Zahradníčka se dlouho nedařilo bodovat. Celých osm kol muselo zkousávat porážky, a to i po poměrně vyrovnaných utkáních a krčilo se na poslední příčce s hrozivým skóre 7:29. Ve dvou utkáních navíc dostalo osmigólový výprask, zatímco v ofenzivě spíše hledalo přesnou mušku.

V devátém kole však konečně přišel úspěch a rovnou jako překvapení kola. Když hráči 1. října zajížděli k venkovnímu utkání do Poteče, okupující v té době jednu z předních pozic tabulky, asi málokterý z nich tušil, že domů se budou vracet s prvními třemi body za vítězství 3:1. Neočekávaná výhra tým nabudila a pozitivní energii hned v následujícím týdnu přetavili v dalších šest bodů a k tomu dvě čistá konta. Nejprve totiž v dohrávce čtvrtého kola porazili 6:0 Rokytnici a poté, taktéž doma, 2:0 Návojnou.

I v jedenáctém kole se Pasekářům podařilo bodovat, pouhý bod po pokutových kopech v Újezdu byl ale vzhledem k rozložení sil na hřišti spíše zklamáním. Chuť si poté spravili v domácím zápase s Nedašovou Lhotou, které už v prvním poločase nasázeli pět gólů a zvítězili 5:2. Na závěr podzimu áčko čekalo utkání v pozici hostů proti Štípě s řadou bývalých Pasekářů v sestavě. Kvůli promočenému štípskému hřišti se sice utkání přesunulo na Paseky, ovšem štěstí to žluto-modrým ve vyrovnaném souboji nepřineslo. Ačkoli i v deseti hráčích od 73. minuty dokázali srovnat na 3:3 a poté za stavu 3:4 ohrožovat soupeřovu branku, všechny tři body si zpod Jižních Svahů odvezli hráči Štípy.

Nyní má tým negativní skóre 28:38 a v závislosti na výsledcích zápasů jeho sousedů v tabulce, které se kvůli počasí odložily, bude do jara okupovat nejlépe desáté místo. K dalším soutěžním zápasům budou Pasekáři vybíhat od 25. března.