Vysoké vítězství 6:1 si ze zápasu s Trnavou odneslo pasecké první mužstvo. V náhradním domácím prostředí areálu na Vršavě se tak zabydleli úspěšně. Na opotřebované umělé trávě, která zrychlovala hru, se na gól dlouho nečekalo. Už v první minutě domácí Denis Zedník vyvezl míč z levé strany do středu a po zemi překonal brankáře. Ten stejný hráč upravil za pět minut na dva nula.

Na 3:0 pro Pasečany zvýšil v 16. minutě Tomáš Pecník, jehož skrytá střela proklouzla gólmanovi mezi rukama. Hostům, kteří v průběhu poločasu několikrát zahrozili především malýmy závary před domácí brankou, se podařilo snížit v 43. minutě. Nedůraznou obranou domácích prošel centrovaný míč ze strany a na zadní tyči osamocený Viktor Štěpánek dvěma doteky zamířil do sítě. Ještě do přestávky však třígólový náskok žluto-modrým vrátil Radek Machů. K tomu se dostal přetažený míč na pravou stranu a potom lobem překopl vybíhajícího brankáře v modrém dresu londýnské Chelsea.

Po půlhodinové přestávce způsobené čekáním na rozhodčího začal vlažnější druhý poločas. Domácí uklidnění pohodlným vedením ztratili trochu koncentraci a dělali více chyb. Hráčů Trnavy to však k vypracování vážných gólových příležitostí nepomohlo, a tak úřadovali jen Pasekáři. Druhý gól v zápase vstřelil v 55. minutě Radek Machů, když z pravé strany po zemi obstřelil gólmana. Domácí poté nastřelili tyč a následný závar skončil střelou Jardy Štěpánka vysoko nad. V závěrečné patnáctiminutovce si na pravém kraji zálohy zahrál Ondra Vicherek, jenž si v minulosti prošel dvěma těžkými zlomeninami nohy. Dostal se i k ohrožení soupeřovy branky. Na konečných 6:1 pro SK Zlín však upravilo v 81. minutě jeho „dvojče“ Aleš Langr.

Pasečané tak uhájili první pozici, na které se po předchozím kole osamostatnili. Drží jednobodový náskok nad Pohořelicemi. V neděli 4. října v 15 hodin rozehrají svůj souboj o tři body na hřišti Halenkovic. Na území tohoto soupeře se Pasekářům nedaří a ke zlomení tohoto prokletí je bude motivovat i výrazný vklad trenéra Michala Tuny do týmové pokladny.

Branky: Zedník 2x, Machů 2x, Pecník, Langr

Sestava: Švec – Pecník, Kopečný M., Tuna, Šoula – Zedník (81. Juruška), Langr, Kabourek, Štěpánek, Machů (74. Vicherek) – Jermakov (76. Slovák) / Ryška, Zahradníček

autor: Jan Švecautor: Jan Švec