Alespoň v posledním zápase sezóny si mohli hráči SK Zlín 1931 zapsat současně dvě statistiky, které by rádi zažívali pokaždé – zvítězit o hodně gólů a udržet čisté konto. Druhého z těchto faktorů dosáhli v právě ukončeném ročníku Okresního přeboru dvakrát, toho prvního poprvé. Obětí se jim v šestadvacátém kole stala Rokytnice, která si z Vršavy odvezla porážku 6:0.

Už po poločase bylo takřka jisté, že domácí získají všechny tři body, neboď vedli o pět branek a soupeřova střídačka zela prázdnotou. Na první gól nenechali Pasekáři dlouho čekat. Poté, co ve třetí minutě poslal hostující brankář z odkopu míč na Denise Zedníka, ten si jej zpracoval, potáhl a zamířil přesně k levé tyči. Stejný střelec se radoval podruhé za dalších sedm minut, když dostal přízemní přihrávku „pod sebe“ od Martina Josefíka a nebohému gólmanovi nasadil jesličky. O třetí zásah se v jedenadvacáté minutě postaral asistent předchozí akce, když podobnou přihrávku dostal od Ondry Vicherka a zamířil do protipohybu soupeře s jedničkou na zádech. Už po čtyřiadvaceti minutách to bylo 4:0, když Zedník po další asistenci Vicherka zkompletoval hattrick. Když pak ve 28. mintě proměnil nařízenou penaltu sám faulovaný Josefík, oslavovala početná skupina domácích fanoušků „bůra“.

Ve druhé půli se domácí brankostroj na dlouho zasekl. Pavel Jurčík po teči obránce a zásahu brankáře orazítkoval břevno, Michal Kopečný dalekonosnou ranou zase rozezněl pravou tyč u šibenice. Až v jednaosmdesáté minutě přišla poslední gól Pasekářů v sezóně. Vstřelil jej Jan Švec coby střídající útočník se svou oblíbenou jedničkou na zádech po zpětné přihávce před otevřenou branku od Vaška Talaše. O pár minut později se hosté mohli dočkat alespoň čestného zásahu poté, co domácí gólman Zdenek Ryška nezkrotil centrovaný míč a stáhl k zemi soupeřova hráče. Svou chybu však odčinil vyražením pokutového kopu mířícího po jeho pravé ruce.

Žluto-modří tedy v ročníku 2016/2017 Okresního přeboru skončili na deváté pozici s pětatřiceti body a skóre 60:67. S týmem se zároveň loučí trenér Stanislav Psota, který mužstvo vedl od začátku sezóny. Už v posledním zápase jej na lavičce zastupoval Vratislav Zahradníček, který možná celek převezme.

Sestava: Ryška – Kopečný M., Pagáč, Hanulík, Machů – Jurčík, Kostka (54. Štěpaník), Kabourek (67. Talaš), Vicherek – Josefík (59. Švec), Zedník

Góly: Zedník 3, Josefík 2, Švec