Historie se opakuje. Stejně jako před rokem, i tentokrát sešlo z odchodu jedné z opor paseckého A-týmu Denise Zedníka. Ten měl opět nakročeno do Holešova, vedoucího týmu Krajského přeboru. Skok o tři výkonostní třídy vzhůru se ale z Denisova rozhodnutí ale nekoná, a tak i na jaře bude oblékat žluto-modrý dres. A už si dělá zálusk na ten s číslem 10 na zádech.

Proč to v Holešově opět neklaplo?
Bylo to mou chybou, některé věci si uvědomuji příliš pozdě. Je to hlavně skrz školu.

Kvůli trénování v Holešově bys neměl čas se učit?
Určitě by se to dalo zvládnout, jenže znám svou povahu. Začal by pro mě být důležitější fotbal než škola a to nemůžu dopustit. Už jednou jsem na to dojel a musel jsem opakovat ročník. Bylo to ještě, když jsem hrál ve Zlíně, nezajímalo mě nic jiného. Teď si to nemůžu dovolit. Hlavni priorita je zvládnout maturitu.

Jak často bys tam musel jezdit?
Tréninky byli třikrát týdně a o víkendu zápasy.

Proč to rozhodnutí přišlo až teď? Rozhodnul ses sám?
Začalo toho hodně přibývat do školy, dlouho jsem přemýšlel, jak bych to mohl vše skloubit dohromady. Jenže nebyla jiná možnost. Rozhodnul jsem se sám. Vyslechl jsem si pár názorů a vesměs všechny byli stejné v tom, že to mám udělat tak, jak to cítím já.

Ty jsi s Holešovem trénoval už průběžně na podzim, že? Odkdy?
Ano, trénoval jsem pravidelně zhruba od října. Od toho se odvíjely určitě i mé výkony za Paseky.

V Holešově už s tebou počítali? Co ti řekli na toto rozhodnutí?
Počítali se mnou nejspíš na sto procent. Ono to mělo být v podstatě ještě úplně jinak. Měl jsem možnost hrát už zhruba od půlky podzimní sezóny, jenže to bylo pro mě celkem těžké skrz kluky a fanoušky na Pasekách. Nechtěl jsem je podrazit v tom, že bych odešel v průběhu podzimu. Tak se to domluvilo na obou stranách, že můžu trénovat do půlky soutěže a od jara budu hrát v Holešově.

Když na jaře uděláš maturitu, budeš to tam chtít zkusit znovu?
Určitě už nic zkoušet nebudu. Pokud udělám maturitu, budu mít nejspíš práci takovou, že fotbal půjde úplně stranou. Jedinou možností budou Paseky.

Co řekl trenér Tunys na tvé rozhodnutí?
Nejdřív jsem nevěděl, jak to říct, měl jsem strach z jeho odpovědi, protože takové moje předčasné manévry už se opakují, pokud si dobře pamatuji, potřetí! Tunys pochopil, proč jsem se tak rozhodl, a řekl mi, že na Pasekách budu mít vždy dveře otevřené, čehož si moc cením. No a pak se usmál a řekl „Já jsem jenom rád“.

Jak chceš přispět svému klubu?
Já si myslím, že když navážeme na předchozí polovinu, bude to v pořádku! Já jako jednotlivec nejsem nic víc než ostatní kluci! Pokud budeme tahat za jeden provaz jako doteď, tak si myslím, že na nás čeká jiná soutež než tahle.

Máš připravené nějaké opětovné zápisné do týmu?
Určitě to bude formou tekuté stravy!

Comments

4