Dva body za penaltové vítězství si v neděli odvezli pasečtí muži z Nedašovy Lhoty. Utkání, které výrazně ovlivnila bouřka, bylo na dvacet minut přerušené a hrozilo jeho opakování.

Pasečtí byli v prvním poločase aktivnější, a tak se více šancí k ohrožení brány objevovalo na půli domácích. Největší gólovou šanci však měli hráči v zelených dresech, a to už zkraje zápasu. Prudký přímý kop na bránu ze třiceti metrů zvládl pasecký brankář Švec jen vyrazit před sebe, avšak nikým neatakovaný domácí útočník zblízka svou dorážku vysoko přestřelil. V poločase, kdy se nad hřištěm stahovala temná mračna, bylo skóre bezbrankové.

Do druhé půle nastupovala obě mužstva s vědomím nevyhnutelného lijáku a možnosti přerušení zápasu. Pasekáři ve zhoršující se viditelnosti slavili úspěch. Ve 47. minutě se po přízemní přihrávce před branku prosadil Jaroslav Štěpánek, jehož střelu domácí brankář nedokázal vyrazit a míč se dokutálel ke vzdálenější tyči. V následujících minutách, kdy měkké hřiště začal zkrápět déšť, byli hosté na koni, ale v 62. minutě se hlavní rozhodčí rozhodl utkání přerušit.

Zhruba po dvaceti minutách schovávání se pod střechou a po zkontrolování hřiště arbitr rozhodl o pokračování zápasu. Domácím se na hřišti plném kaluží podařilo brzy srovnat. V 66. minutě odpískal rozhodčí hostujícímu Pavlu Kolaříkovi hru rukou v pokutovém území a z nařízené penalty se doprostřed brány prosadil domácí kapitán Šerý. Nepříliš pohledný fotbal do konce zápasu další góly nepřinesl, a tak se o vítězi rozhodovalo v rozstřelu. V úvodních čtyřech sériích se žádný ze střelců nemýlil, až páté kolo bylo rozhodující. K míči se postavil opět kapitán Nedašovy Lhoty, avšak tentokrát netrefil bránu. SK Zlín 1931 tak získal první dva body v Okresním přeboru, Nedašova Lhota brala jeden.

Ve třetím kole soutěže budou Pasekáři na Mladcové hostit rivaly z Březůvek. Zápas začíná v sobotu 20. srpna v 17:30 hodin.

Gól: Štěpánek

Sestava: Švec – Pecník (46. Vicherek), Krčmář, Langr, Šoula – Kolařík, Kabourek – Zedník, Štěpánek (70. Štěpaník), Machů (75. Kopečný M.) – Talaš / Ryška