Původní tvrzení, že hráči A-týmu by Zlatý míč FIFA udělili Manuelu Neuerovi, už neplatí. Po vyjádření trenéra Michala Tuny a záložníka Denise Zedníka se vlády ujmul Cristiano Ronaldo.

Fotbaloví nadšenci v pondělí večer s napětím očekávali, kdo zvítězí v anketě Ballon D’or (Zlatý míč FIFA) za rok 2014 a získá tak titul nejlepšího fotbalisty světa uplynulého roku. Trojici kandidátů tvořili útočné hvězdy Cristiano Ronaldo z Realu Madrid, Lionel Messi z FC Barcelona a Manuel Neuer z Bayernu Mnichov. V souboji Portugalce, Argentince a Němce si největší přízeň hlasujících získal prvně jmenovaný. Ronaldo tak zlatou trofej získal už potřetí v kariéře.

Vítězství mu v hlasování přiřkli reprezentační trenéři a kapitáni a novináři z celého světa. Pokud by do ankety měli co mluvit hráči A-týmu SK Zlín 1931, výsledky by byly zřejmě stejné. Pro brankáře Manuela Neuera by hlasovalo pět ze třinácti hráčů, kteří svou volbu prozradili. „Dává celému týmu jistotu v defenzivě, a ten tak může hrát uvolněně. Navíc je to loňský mistr světa a to taky není zanedbatelné,“ tvrdí třeba útočník Jiří Jermakov. Stejného fotbalistu favorizovali i oba pasečtí brankáři. Nejen proto, že je to jejich výrazně kvalitnější kolega. „Ronaldo i Messi už své trofeje mají a Neuer je v současné době mezi gólmany fenomén. Je všestranný a spolehlivý, navíc mistr světa,“ myslí si Jan Švec.

Těsně před německou reprezentační jedničkou by se pak umístil skutečný vítěz ankety Cristiano Ronaldo. Nejlepším na světě je pro šest členů klubu. „Ač ho moc nemusím, tak bych volil jeho. Dlouhodobě si drží formu, daří se mu jak v Lize mistrů, tak v La lize. Táhne celý tým a dává důležité branky,“ všímá si ofenzivní záložník Aleš Langr. Souhlasí s ním i Marek Slovák, zarytý fanoušek Realu Madrid. „Líbí se mi Ronaldovy výkony a profesionální přístup,“ řekl.

Jen dva zastánce našel u SK Zlín 1931 argentinský štírek Messi. Zabodoval u obránce Tomáše Pecníka a záložníka Ondřeje Pavelky. „Volil bych ho za výkony na Mistrovství světa a za stálou formu, do které se vrátil po zranění,“ vysvětlil Pecník.

Až se některý z hráčů zpod Jižních Svahů dostane jako kapitán nebo trenér do reprezentace – ať už v Bhútánu, nebo Anguille – budou mít rozhodně větší šanci pořadí ovlivnit. Do té doby můžou třeba rozhodovat o vyhlášení nejlepšího ze svých spoluhráčů.

Jak by hlasovali další hráči:

Jiří Kabourek: Neuer
„Dobře chytá a ty jeho výhozy za půlku jsou docela slušné.“

Zdenek Ryška: Neuer
„Pro mě je to po Casillasovi současný druhý nejlepší gólman planety.“

Jaroslav Štěpánek: Neuer
„Vyhrál nejdůležitější turnaj roku a byl na něm nejlepší gólman i hráč.“

Libor Juruška: Ronaldo
„Je to můj top hráč. Je to fotbalovej bůh a od dětství na sobě neskutečně makal, aby se jednoho dne dostal tam, kde je. Do královského klubu, kde předvádí neskutečné výkony okořeněné neuvěřitelnou spoustou krásných branek.“

David Galatík: Ronaldo
„Jednoznačně. Odjakživa to je můj vzor. Nikdy se nespokojí s tím, co má. Chce se pořád zlepšovat a být lepší a lepší.“

Michal Tuna: Ronaldo

„Protože je zkrátka nejlepší.“

Denis Zedník: Ronaldo

„Jako fotbalista na sobě od malička pracoval a má můj obdiv. Navíc se mi libi jeho styl hry. Vpodstate hraju jeho post a neříkám si, že bych chtěl být dobrý jako tam ten nebo tam ten ale jako Ronaldo.“

Ondřej Pavelka: Messi

„U mě by to byl Neuer nebo Messi. Oba jsou skvělí hráči. Co Neuer předvádí, je neskutečné. Ale jelikož preferuji Barcelonu, tak bych to přál Messimu.“

Comments

0