Naše mladší přípravka „U8“ se v neděli 13.12.2015 zúčastnila kvalitně obsazeného halového turnaje  pro ročník 2008 a ml.,pořádaného v Přerově místním klubem 1.FC Viktoria. Turnaje se zúčastnilo dvanáct týmu,rozdělených do dvou skupin po šesti,kdy týmy umístěné paralelně na stejné pozici ve skupině sehráli mezi sebou utkání o konečné celkové umístění! Rozdělení do skupin bylo následující :
Skupina A : 1.FCV Přerov I. , FC Baník Ostrava I. , SK Zlín 1931, SFC Opava, FK Troubky, KMK Přerov
Skupina B : HFK Olomouc , FC Baník Ostrava II. , 1.SK Prostějov, MFK Vyškov, FC Beňov, 1.FCV Přerov II.

V prvním zápase se kluci utkali s týmem FK Troubky a v podstatě od úvodního hvizdu to byla hra kočky s myší,naši borci soupeře téměř nepustili k míči a bez větších problémů dokráčeli k jasné výhře 5:0! Potěšili i dvě pěkné trefy benjamínka Vojtěcha Hlavňovského „09“,další dvě ještě přidal Patrik Mezík a jednou skóroval Tadeáš Juřík.

Druhým soupeřem na turnaji byl pozdější celkový vítěz FC Baník Ostrava I. a jak se bohužel ukázalo,snadná výhra z úvodu nám spíše ublížila,Baník nám brzy vsítil dva slepené góly a kluci se už do konce utkání nedokázali nastartovat na vyšší stupeň,soupeř nás předčil hlavně v pohybu,kdy perfektně napadal naši rozehrávku a nemilosrdně trestal,jelikož ale i my jsme si pár šancí dokázali vypracovat, konečná prohra 0:6 byla hodně krutá! Kluky taková porážka očividně mrzela,ale jak se ukázalo v dalším průběhu turnaje,byla v hodně věcech poučná a borce donutila výrazně zlepšit svůj přístup ke hře!

V následujícím měření sil nás čekal tým pořádajícího 1.FCV Přerov a borci začali předvádět hru,která je jim vlastní. Vytvářeli si pěkné kombinační situace a v náročném utkání dokázali držet otěže zápasu pevně na svých kopačkách. Díky trefám Patrika Mezíka,Tadeáše Juříka a Karla Navrátila,podpořené spolehlivým výkonem v tomhle zápase chytajícím Štěpánem Psotou,jsme zcela po právu zvítězili 3:1.

Jako čtvrtý soupeř na nás vyrukovali hráči SFC Opava a tenhle zápas byla věru velká podívaná! Od samotného úvodu se hrálo nahoru dolů a dá se říct,že každý chvilku tahal pilku.Nasazení všech hráčů na hřišti bylo víc než příkladné a padali i krásné branky.Nám se sice podařilo dostat do vedení,ale soupeř záhy potrestal naši liknavost v rozehrávce a otočil průběh utkání na svou stranu!Ale i když jsme dvakrát prohrávali už o dvě branky (1:3 a 2:4),naši kluci ukázali velké srdíčko a jeden z nejpěknějších soubojů na turnaji dovedli i díky čtyřem trefám Páti Mezíka k zasloužené remíze 4:4 a nutno podotknout,že při troše štěstíčka jsme v samotném závěru mohli brát i body tři!

V posledním zápase ve skupině nás čekal KMK Přerov a někteří borci po výborném výkonu ze zápasu předešlého trochu slevili především v  pohybu,což mělo za následek několik zmatků a nepříjemných situací před naší bránou,ale díky výborně chytajícímu Jáchymu Kubečkovi zůstala na našem kontě obdržených branek nula! Když navíc dvojce Patrik Mezík a Štěpán Psota předvedli dva oku lahodící útočné výpady,kdy Štěpán vždy krásně poslal míč do sítě,zvítězili jsem 2:0 a ve skupině se za Baníkem a Opavou umístili na třetím místě,což znamenalo boj o celkové 5 a 6 místo na turnaji!

Soupeřem o umístění se nám stal třetí tým skupiny B a to mužstvo HFK Olomouc.Od začátku se naši borci vrhli na svého protivníka s velkou chutí a většina kluků určitě odehrálo své nejlepší utkání na turnaji!Počínaje skvělým výkonem brankaře Ládi Koláčka,po nekompromisní a pevnou obranu a výborný útok jsme po celou dobu zápasu jasně dominovali,vytvořili si i dostatek gólových situací,kterých jsme nakonec proměnili pět,jmenovitě skórovali Patrik Mezík,Tadeáš Juřík,Štěpán Psota,Filip Hochmajer a Karel Navrátil,čímž se narýsovala naše jasná výhra 5:1 a konečné krásné páté místo na turnaji.Po tomhle zápase jsme byli vážně na všechny kluky náležitě hrdí,protože předvedli opravdu pěkný fotbal!

Celkově hodnotíme turnaj velmi pozitivně,v 6 odehraných zápasech je bilance 4 výhry,1 remíza a 1 prohra při skóre 19:12 naší skvělou vizitkou,navíc jsme po většinu turnaje předváděli poctivý a týmový výkon s řadou pohledných fotbalových akcí,čímž kluci potěšili nejen nás trenéry,ale taky své rodiče,kterým touto cestou chceme poděkovat za skvělou podporu a pomoc během celého turnaje!

Sestava během turnaje byla následující:
Do brány se postavili:   3x Koláček, 2x Psota, 1x Kubečka

Dále v poli + vstřelené branky : Mezík 8, Juřík 3, Psota 3, Navrátil 2, Hlavńovský 2, Hochmajer 1, Smetana, Kubečka, Koláček

U8

Fotogalerie

Comments

0