V neděli 27.11. naši mladší přípravku U9 čekal kvalitně obsazený  turnaj v nedaleké Spytihněvi a zvláštní byl hlavně v tom,že o vítězi a dalším pořadí na turnaji nerozhodovali nahrané body,ale počet vstřelených branek,což mělo nutit týmy k větší ofenzivní hře.
Prvním soupeřem nám byl tým MiRaVa (spojení Milotice,Ratiškovice,Vacenovice) a kluci bohužel začali vlažněji,čímž soupeře pouštěli do několik šancí a díky gólmanovi Tomáši Slavíkovi jsme více neinkasovali,když pak Paťa Mezík vyrovnal,kluci ubojovali konečnou remízu 1:1.
Druhým soupeřem nám byla nedaleká Viktoria Otrokovice a kluci už začali šlapat na plný plyn a brzy šli díky Mezíkovi do vedení,ale bohužel další své šance borci trestuhodně zahazovali a tak když v závěru trefil z trestného kopu Vojtěch Hlavňovský jen břevno,opět z toho byla jen hubená remíza 1:1. a tím prozatímní dvě vstřelené branky za dva zápasy,což bylo málo,ale věřili jsme v to co kluci umí.
Do třetího zápasu proti SK Baťov už jsme šli z jasným cílem vícekrát skórovat a od začátku to na borcích bylo patrné,soupeře jsme v poli jednoznačně přehráli a tlačili se stále před bránu soupeře.,nakonec s toho byli „jen“ tři vstřelené branky,kdy se postupně trefili Kája Navrátil,Filda Hochmajer a Vojtěch Hlavňovský,ale kluci nás svou hrou hodně potěšili a tak jsme po výhře 3:0 odcházeli z hřiště spokojeni.
Čtvrtým soupeřem nám byl tým SK Hranice a tady borci na co sáhli,to jim vyšlo..Od začátku svého soupeře přišpendlili na jejich polovinu a doslova si otevřeli střelnici. Jedna branka krásnější než druhá,jak individuální akce,tak branky z jedničky po kombinaci,rozplesali srdce nejednoho rodiče na tribuně. Borci nakonec zvítězili 7:0 a hodně si před posledními třemi těžkými zápasy zvedly sebevědomí. Třikrát se v zápase trefili Patrik Mezík a Filip Hochmajer,jednu trefu přidal i Vojtěch Hlavňovský.
V pátém utkání nás čekal soupeř nadmíru kvalitní,pozdější vítěz turnaje 1.FC Slovácko  a od začátku to byla řež jak se patří,soupeř byl výborný nejen takticky,ale hrál i hodně do těla což naši borci brzy poznali a utkání některé opravdu bolelo,což dokazovali slzy na lavičce během střídání.Ke cti našich nadějí ale bylo,že se vždy otřepali a svou bojovností soupeři také nic nedarovali.Bylo z toho krásné utkání plné akcí a soubojů o míč. V utkání jsme šli do vedení my po krásné individuální akci Patrika Mezíka,ale soupeř dokázal výsledek otočit a nakonec z toho byla naše těsná porážka 1:2,mrzí hlavně dva neproměněné brejky v závěru zápasu,které si o vyrovnání přímo volali.Ale i tak borci odcházeli za potlesku rodičů.Nutno ještě pochválit brankaře Toma Slavíka za několik skvělých zákroků.
Předposledním protivníkem nám byla SK Líšeň a borci i když už lehce unaveni šli do soupeře opět ze vši vervou.Bohužel se nám utkání opět střelecky moc nepovedlo a tak opět zůstalo mnoho šancí nevyužito a jelikož soupeř byl poměrně urostlý, kluky utkání stálo opět hodně sil.Nakonec jsme po třetí na turnaji remizovali 1:1,kdy naši jedinou branku vstřelil po krásné akci z pravé strany Tadeáš Juřík.
Posledním soupeřem nám byl tým až ze Slovenska,Fotbalová Škola Róberta Hanka a čekali jsme velmi těžké utkání,protože soupeř měl několik individuálně velmi nadaných hráčů,což se také potvrdilo a brzy šel také po krásné akci do vedení.Naše kluky to ale nezlomilo a předvedli parádní obrat v utkání,kdy nejprve potrestal chybu gólmana Filip Hochmajer,aby pak po krásných fotbalových akcích skórovali Laďa Koláček a z voleje nádherně Patrik Mezík.Výhra nad silným soupeřem 3:1,byla krásnou tečkou za celým podařeným turnajem.
Kluci i přes vlažný úvod nakonec zatížili konta soupeřů celkem 17 brankami,což nám v konečném účtování přineslo krásné druhé místo na turnaji.Nutno podotknout,že i při bodovém systému,by nám patřila konečná stříbrná pozice.Turnaj nás prověřil po všech stránkách a nutno kluky za předvedenou hru pochválit,rádi bychom ještě vyzdvihli výkon benjamínka v týmu Vojty Kudláčka,který ač menší postavy,předvedl několik pěkných fotbalových momentů a svým přístupem byl pro tým jednoznačně přínosem a pro nás příjemným překvapením.Skvělý byl po celý turnaj i brankař Tomáš Slavík,který nás několikrát parádně podržel..V neposlední řadě velké dík všem přítomným rodičům za podporu během celého turnaje.

Bilance na turnaji:  7 zápasů – 3 výhry, 3 remízy, 1 prohra,   skóre  17 : 6   (případných 12.bodů)

Sestava a branky:  Slavík – Mezík 7 , Hochmajer 5 , Hlavňovský 2 , Juřík 1 , Navrátil 1 , Koláček 1 , Smetana , Kudláček

20161127_161145

Comments

0