Dne 6.2.2016 se náš klub zúčastnil turnaje v Zašové, kde nás čekala hezká sportovní hala.  Turnaj byl po organizační stránce zvládnutý dobře. Turnaje se zúčastnil ročník 2007,2008 a 2009. Byla nám vylosována skupina B, kde nás čekaly týmy – Juřinka, Mořkov, Val. Bystřice a Nový Jičín – bílá.

První utkání na turnaji nás čekal domácí tým z Juřinky. Do utkání oba týmy vstoupili s vysokým nasazením. Šance se střídaly na obou stranách. Největší šanci měl Štěpán Psota, který nastřelil jen tyč a Martin Fabián pro změnu netrefil zcela odkrytou branku. V polovině utkání v rohu hřiště Peťa Minařík vybojoval míč a krásnou nahrávkou našel Sama Kirschnera, který se nemýlil a vedli jsme 1:0. V závěru utkání domácí nastřelili konstrukci naší branky. Naštěstí se jim už nepodařilo vyrovnat a utkání kluci dotáhli do úspěšného konce, kdy zvítězili 1:0 a vstoupili tak výhrou do turnaje.

V druhým soupeřem nám byl tým z Mořkova. Toto utkání bylo pro naše naděje smolné, kdy měli spoustu vyložených šancí, ale bohužel ani jedna si nenašla vytoužený cíl. Soupeř bohužel k naší smůle z ojedinělé šance skóroval a druhá branka přišla asi jednu vteřinu před koncem. Bohužel toto utkání jsme prohráli 0:2

Do třetího utkání jsme vstupovali s odhodláním porazit tým z Valašské Bystřice. Od začátku se kluci do soupeře ,, zakousli “ a šli si za svým cílem. V úvodu utkání se nám podařilo skórovat Samem Kirschnerem, který po individuální akci a krásné střele otevřel účet tohoto utkání. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat a znovu autorem byl Sam Kirschner. Po chybě v obraně soupeř snížil krásnou střelou na 2:1. Kluci se po obdržené brance chvilku trápili a nemohli dát uklidňující gól. Ten přišel v závěru, kdy se ještě 2x trefil Sam Kirschner. Toto utkání kluci zvládli a vyhráli 4:1.

V závěrečném utkání ve skupině nás čekal tým z Nového Jičína (bílý). Do utkání jsme nevstoupili špatně. Kluci měli dvě velké šance, které nevyužili. Zato soupeř hned svou velkou šanci využil a dostal se do vedení 1:0. Netrvalo dlouho a bylo to 2:0 pro Nový Jičín. Kluci se snažili vstřelit branku, které nakonec i dosáhli zásluhou Adama Hubinky. Tlačili jsme se za vyrovnáním, ale sráželi nás naše vlastní chyby, které byly i potrestány a tím byl i výsledek 5:1. Samem Kirschnerem jsme ještě stačili snížit na 5:2, ale z následného protiútoku jsme dostali znovu branku. Konečný výsledek byl tedy 6:2 pro Nový Jičín.

Naše skupina byla, tak zamotaná, že se muselo čekat až do posledního zápasu až skončí. Nakonec jsme obsadili 2. místo ve skupině a tím jsme postoupili do boje o bronz, kde nás čekal tým z Rožnova p. Radhoštěm. Do zápasu jsme vstoupili s touho vybojovat vysněné 3. místo. Kluci v utkání bojovali jeden za druhého. Hned svou první šanci proměnil Sam Kirschner – 1:0. Šance se střídali na obou stranách, kde nás podržel Radovan Staněk. V polovině zápasu jsme vstřelili druhou branku a jejím autorem byl Adam Hubinka. Zanedlouho bylo srovnáno, kdy soupeř tvrdou střelou propálil naše brankáře 2:1. Čekalo se tedy pořádné drama, které ale nepřipustil Sam Kirschner a navýšil naše vedení na 3:1. Soupeř do konce utkání ještě zlobil, ale našeho gólmana už nepřekonal. Kluci tedy vybojovali vytoužené bronzové medaile, s kterých měli náramnou radost. Zároveň na nich byla vidět velká únava, jelikož celý turnaj odehráli v 7 hráčích.

Turnaj byl pro ně určitě i poučný a mohli se znovu přesvědčit, že je posune k dalším velkým vítězstvím, jen poctivá práce na trénincích. Poděkování patří i rodičům, kteří své ratolesti dopravili a doprovodili na tento turnaj.

Celkové skóre za celý turnaj je – 10 : 10 – branky – Kirschner 8, Hubinka 2

Sestava : Staněk ( Koláček – 2 utkání) – Hubinka, Psota, Minařík, Kirschner – Fabián Martin, Koláček (Staněk – 2 utkání)

Zašová (14)Zašová (1)Zašová (4)

Comments

3