záběry z utkání SK Zlín 1931 – SK Slovan Duslo Šaľa

V sobotu 5.3.2016 dopoledne se mladší přípravka SK Zlín 1931 – U9 zúčastnila halového turnaje ve Sportovním komplexu v Hluku,určeném pro roč.07 a mladší,kdy se hrálo v poli 5+1.. Byl to v našem zimním kalendáři poslední halový turnaj v téhle sezóně.Od začátku nás provázeli problémy s nominací hráčů,jelikož mnoho kluku bylo nemocných,nebo těsně po nemoci. Tudíž jsme mohli využít jen 3 kluky ročník 07.,zbytek doplnili roč.08 a dokonce jeden hráč roč.09,kdy minimálně tři borci ještě ani nebyli zdravotně zcela fit.
První utkání nás čekalo derby proti nedalekému rivalovi s SK Louky a byla to řež jak se patří,kluci bez vyjímky příkladně bojovali a když v polovině utkání po krásné individuální akci skóroval Samuel Kirschner,borci se ještě víc semkli a utkání doslova ubojovali,vítězství 1:0 na úvod kluky hodně nabudilo.

Druhým soupeřem byl tým FK Kunovice a opět se jiskřilo.Kluci do toho šli opět naplno a předvedly poctivý výkon.Bohužel jsme své šance v utkání trestuhodně zahazovali a že jich bylo,dvakrát jsme šli sami na gólmana,nicméně i náš gólman Radovan Staněk skvěle zachytal a tak utkání dospělo do konečné remízy 0:0,výkonem kluci ale hodně potěšili.
Nešťastný los turnaje,ovlivněný neúčastí jednoho z přihlášených týmů nás poslal po krátké desetiminutové přestávce opět na plac a to hned proti pozdějšímu celkovému vítězi,týmu SK Slovan Duslo Šaľa. Sice nás přijel narychlo posílit Štěpán Psota,ale na borcích už únava během utkání byla patrná,ale i tak sehráli pěkné,oku lahodící utkání,kdy jsme soupeři několikrát před jeho bránou značně zatopili,bohužel opět jsme se potýkali s koncovkou a soupeř nabídnuté šance trestal. Konečná prohra 0:3 ale k vzhledem k okolnostem a předvedené hře nebolela.

Po další krátké patnáctiminutové pauze jsme šli opět na plac a to proti domácímu týmu Spartak Hluk. Kluci byli nažhaveni a chtěli odčinit předchozí prohru,což se jim od úvodního hvizdu svou aktivní hrou dařilo.Minimálně víc než první polovina utkání byla v naší režii  a snaha byla také korunována vstřelenou brankou z kopačky Samuela Kirschnera,který zakončil pěkný útočný výpad našich kluků.Bohužel poté jsme se trochu zbytečně zatáhli a soupeř nás až do konce utkání nenechával v zadních řadách v klidu,ale i díky výbornému Radovanovi Staňkovy v bráně,jsme uhájili těsné vítězství 1:0.

Po téhle porci čtyř zápasu v krátkém sledu,jsme mohli konečně využít delší čas na odpočinek a následně se postavit proti dalšímu slovenskému týmu na turnaji ŠK Cífer. Soupeře jsme od začátku přehrávali a bylo jen otázkou času,kdy přijdou i branky.Taky jsme se poměrně brzy dočkali a to opět z kopačky Samuela Kirschnera,který krásnou ranou k tyči poslal náš tým zaslouženě do vedení.Bohužel festival promarněných šancí se nám nakonec vymstil a doslova platilo „nedáš,dostaneš“! Po krásné akci Tadeáše Juříka nejprve chyběli Samuelovi Kirschnerovi centimetry aby míč uklidil do prázdné brány a hned z protiútoku jsme po nedůrazu v obraně inkasovali.Náš závěrečný tlak už vyšel naprázdno a tak utkání skončilo remízou 1:1.

Poslední utkání jsme poté stejně jako ostatní týmy brali tři body za kontumační výhru 5:0 nad MŠK Považská Bystrica.Klub se bohužel k vůli velké marodce nemohl zúčastnit!

Na turnaji jsme si připsali tři výhry,dvě remízy a jednu prohru,což nám nakonec vyneslo celkové krásné druhé místo! Borci se v okleštěné a nemoci zmítané sestavě opravdu vydali ze všech sil a svou příkladnou bojovností si tohle výtečné umístění naprosto zasloužili.Je jen škoda,že se gólově neprosadili i jiní naši hráči,ale příležitosti jsme si dokázali vypracovat několik,což nás samozřejmě těší! I když si pochvalu zaslouží všichni zúčastnění,chtěli bychom vyzdvihnout individuální výkon Samuela Kirschnera,který patřil k nejlepším hráčům na turnaji a zároveň i skvělý a nebojácný výkon gólmana Radovana Staňka,opravdu nás několikrát neuvěřitelně podržel. Závěrem také velké dík rodičům,kteří už po několikáté byli zároveň našimi skvělými fanoušky  během celého turnaje.Ještě jednou velké díky a už se těšíme na venkovní utkání,které nás brzy čeká!

Celková bilance na turnaji:  6 záp. – 3 výh., 2.rem. , 1 proh.   skóre 8:4 – 11 b. – 2.místo

Sestava SK Zlín 1931 „U9“ + branky :  Staněk – Kirschner 3, Pokorný, Juřík, Hochmajer, Navrátil, Psota, Gonda, Fabián Martin

IMG_2071 IMG_20160305_125854

Comments

5