Obě naše družstva žáků vyjela v sobotu v rámci Krajské soutěže do Bystřice pod Hostýnem utkat se s tamním FK. Druhý výjezd za sebou na půdu soupeře se mladším žákům SK Zlín 1931 povedl náramně. Doposud neporažená Bystřice s domácí bilancí šest výher ze šesti zápasů a skóre 40:10 budila respekt. Hráči ze Zlína však dokázali zdánlivě nemožné a soupeře přejeli s vítězným výsledkem 7:2.

Zápas popřel veškeré statistiky a hosté hrající ve velké pohodě začali úřadovat hned po úvodním hvizdu. Uplynulo sotva třicet vteřin, když Šťastný vybojoval míč, naservíroval jej Kolaříkovi a ten ze střední vzdálenosti otevřel gólový účet.

Ve druhé minutě se stav opět měnil. Roh Švacha zametl pod břevno Hlavňovský. Začátek snů podpořil po zranění do sestavy se vrátivší Daniel Pospíšilík a po sólu totálně rozvrátil obranu Bystřice – 0:3 pro SK Zlín 1931.

Hostě neměli dost a v šesté minutě po sklepnutí Pospíšilíka podruhé v utkání vsítil Filip Kolařík. Domácí se po tomto direktu těžce zvedali a do hry se trošku vrátili ve dvanácté minutě, kdy po chybné rozehrávce snížil domácí ostrostřelec Dubčák.

Hosté ze Zlína si vzali slovo zpět v devatenácté minutě. Na přímý kop Kolaříka si naskočil postavou malý, ale výkonem velký Marek Švach a hlavou opět upravil náskok na čtyři góly. Pět minut nato soupeřovu síť podruhé rozvlinili domácí, a to opět Dubčákem.

Druhý poločas se už neodehrával v takovém tempu, i kvůli ostrému polednímu slunci. Přesto se v pětatřicáté minutě opět radovali hosté. Nejkrásnější akce utkání putovala po ose Cetkovský, Šťastný, Švach, přihrávajicí Kolařík našel Slouka, který se krásně z voleje trefil do šibenice domácí svatyně – 2:6!

Tečku za výborným představením kluků v barvách SK Zlín 1931 udělal po přiťuknutí Davea Šťastného ranou pod břevno Jakub Hlavňovský. Konečný výsledek 2:7 z pohledu domácí Bystřice před výkopem čekal málokdo.

„Byl to výborný kompaktní výkon celého týmu, jenž se veze na vítězné vlně. Hraje naprosto uvolněný kombinační fotbal. Nicméně teď nás čekají dva velmi těžké sváteční duely na půdě nepříjemných Velkých Karlovic v pátek 1. května a den nato přivítáme doma výbornou Juřinku ze druhého místa tabulky bojující o postup. Tyto zápasy nás prověří daleko více a chceme se na ně poctivě a kvalitně připravit,“ předeslal trenér týmu mladších žáků Jaroslav Novotný.

Branky: Hlavňovský 2, Kolařík 2, Švach 1, Pospíšilík 1, Slouk 1

Asistence: Kolařík 3, Šťastný 2, Švach 1, Pospíšilík 1