Jedenadvacáté kolo Krajské soutěže postavilo mladším žákům do cesty SK Spartak Hulín. Očekával se vyrovnaný zápas, protože na sebe narazil čtvrtý tým tabulky proti pátému. Jenže už zápis o utkání ukázal, že tomu tak asi nebude. Domácí tým totiž v zimě opustily čtyři opory a naopak sestava SK Zlín 1931 je na jaře stabilní a konsolidovaná. Zápas tedy skončil jednoznačnou výhrou Pasekářů 9:1.

Začátek byl jasně v režii našeho týmu, leč do vedení šli domácí. Kuriozní vlastní branka však nadějemi SK Zlín 1931 neotřásla a dál velmi přesnou a trpělivou kombinací rozleptávaly obranu domácího týmu. V sedmnácté minutě Švach našel Slouka a pavouci v šibenici domácí branky měli po náladě – 1:1.

Ve dvaatřicáté minutě únik Šťastného skončil ranou na zadní tyč domácího gólmana a hosté šli do vedení. Do poločasu ještě zvýšil Fikeis na 1:3. Tento náskok dodal klukům klid a druhý poločas odehráli v uvolněném a exhibičním tempu a nebohého soupeře totálně rozložili.

Branky padaly kontinuálně po pětiminutovkách, takže druhá půle skončila šesti přesnými zásahy v brance domácích. Celkový stav se zastavil ve prospěch našeho týmu v poměru 9:1, a mladší žáci tak stanovili svůj nový gólový rekord na soupeřově půdě. Druhý hattrick během týdne se povedl 04ce Davidu Šťastnému.

„Domácím jsme vrátili potupnou domácí porážku z podzimu, ale musím dodat, že nastoupily naprosto rozdílné sestavy. Domácí tým přes zimu notně pustil žilou, my naopak doplnili a posílili kádr o osm hráčů z řad ročníku 2004. Tím se konkurence v týmu obrovsky zvýšila a každý hráč si musí svou nominaci na mistrovské utkání vybojovat již v tréninkovém cyklu. Dnešní výkon byl dobrý, ale ve finální fázi máme stále rezervy. V sobotu přivítáme suveréna soutěže z Valašských Klobouk a na tohle utkání budeme velmi zvědaví,“ předeslal trenér Jaroslav Novotný.

Branky: Šťastný 3, Slouk, Fikeis, Švach, Cetkovský, Chvatík, Kolařík

Asistence: Slouk 3, Kolařík 3, Švach 2, Chvatík

Sestava SK Zlín 1931: Klouda – Cetkovský, Mezík, Žalek, Kubečka, Novák, Machů – Kolařík, Švach, Šťastný, Fikeis – Slouk, Chvatík

Comments

4