Hluboko v Hostýnských vrších, v nadmořské výšce přes 700 metrů na vrchu Tesák strávili hráči paseckého áčka čtyři dny jako v jiném světě. Zatímco ještě na pár kilometrů vzdáleném vrcholu Troják projížděli ve čtvrtek odpoledne kolem smutně vyhlížející, umělým sněhem pokryté sjezdovky, po sjetí do údolí se jim už naskytl pohled na nefalšovaný přírodní prašan. Ve stoupání k Tesáku začaly padat i vločky čerstvé bílé nadílky a po kodrcavém dojezdu k chatě Slovan už vystoupili na deseticentimetrovou pokrývku sněhu.

DCIM101GOPRO

Čtvrtek byl seznamovací den. Ubytovat se, prozkoumat chatu, dát si první, druhé, třetí… pivo a spíše jen z okna pozorovat zimní krajinu, ve které už druhý den budou zůstávat běžecké stopy od tenisek. Večer se hráči bavili u pokeru, stolního fotbálku i ping-pongu.

V pátek začal ten pravý dril zimního soustředění. Po ranním rozběhání k nedaleké cvičné lyžařské louce se tým vrátil na snídani. Dopoledne ho pak čekalo pět kilometrů vytrvalostního běhu lesním terénem, načež trenér hráčům naordinoval ještě několik sérií rychlých výběhů do kopce. Následovalo posilování na chatě.

P1210662

Na odpoledne si šest členů výpravy naplánovalo projížďku na běžkách. Nedostatek sněhu na běžných cestách je ale donutil improvizovat a vytvořit si vlastní stopu kličkováním mezi stromy. Nahoru dolů, chvíli po sněhu, chvíli na spadlém listí. Trasa je zavedla k lyžařskému svahu, který pro ně ale nebyl žádným strašákem. Zdolali ho směrem dolů i zpátky na vrchol. Večer se v mírných obměnách obsazení u jednotlivých aktivit podobal tomu předchozímu s tím rozdílem, že na hráčích se podepsaly první znaky únavy, které bylo potřeba přepít.

P1210595

Sobotní dopoledne přivítalo áčko o něco teplejším počasím, tréninková náplň byla ale podobná jako v pátek. Jen naběhaných kilometrů přibylo. Odpoledne se pak většina výpravy vydala bez trenéra na výběh vlastní trasou a po návratu opět následovalo společné cvičení vyhecované snahou utužit týmového ducha.

U pokeru a ping pongu to vypadalo velmi podobně. Kolečko hráčů, kteří postupně vypadávali ze hry, stůl posetý lahvemi, pivními podtácky a žetony, respektive pálkami, víkem od koše, tužkami a jinými věcmi, které zvyšovaly obtížnost „ameriky“.

P1210756

Neděle, poslední den, dopolední trénink podle schopností jednotlivých zombie, které ráno vstaly z postele. K obědu na rozloučenou řízek a potom odjezd lesní cestou připomínající potok a dál domů, do Zlína, směrem k Okresnímu přeboru.

Celá fotogalerie

Celá fotogalerie

Comments

4