Druhé vítězství v řadě si připsali v předposledním kole Okresního přeboru hráči paseckého A-týmu. Porážkou Mladcové na jejím hřišti v poměru 5:3 si zároveň zajistili udržení v soutěži i pro příští sezónu.

Oproti podzimnímu střetnutí s tradičním rivalem měli tentokrát trochu navrch pasečtí hráči. Těm se už po čtyřech minutách podařilo vstřelit první branku, když si na přízemní míč z pravé strany počkal na zadní tyči Ondřej Vicherek a zblízka se nemýlil. Už v desáté minutě bylo ale srovnáno, když se na pravé straně pokutového území uvolnil David Vaněk a křižnou střelou k tyči překonal brankáře.

Pasekáři si ale vedení rychle vzali zpět a už po dvou minutách zakončil únik dvou hráčů na brankáře Jiří Kabourek. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Mladcová dokázala srovnat a dokonce otočit skóre ve svůj prospěch, když nejprve ve 23. minutě zužitkoval závar před paseckou bránou a obráncovu teč Martin Damborský a v 39. minutě pálil zleva mezi gólmanovy nohy Martin Venený. Hostům se však krátce před přestávkou podařilo vyrovnat stav na 3:3 zásluhou Matěje Kostky a jeho samostatnému úniku.

Ve druhé půli už padaly branky jen do mladcovské brány. Když na časomíře svítilo číslo 58, vrátil vedení na stranu SK Zlín 1931 unikající Martin Josefík a osm minut před koncem potvrdil vítězství Pasek Pavel Jurčík překvapivou střelou z ostrého úhlu. Mladcová dělala obraně hostů řadu nepříjemností svým tlakem a urputností, avšak ze žádného ze závarů gól nevytěžila.

Po víkendu je jisté, že pasecký tým skončí při obnovené premiéře v Okresním přeboru na 9. příčce. V posledním kole s Rokytnicí, kterou přivítá v neděli 18. června od 17:30, tak mohou žluto-modří hrát s klidnou hlavou.

Sestava: Švec – Krčmář, Hanulík (70. Jurčík), Pagáč, Machů – Vicherek, Langr (Kopečný M.), Kabourek, Štěpánek (90. Ryška), Kostka – Josefík (83. Psota)

Góly: Vicherek, Kabourek, Kostka, Josefík, Jurčík