Kdo to je? Český brankář narozený v první polovině 80. let, který je známý svou zálibou v bubnování a v uplynulé sezóně, v níž jeho tým dosáhl triumfu, většinou kryl záda svému mladšímu kolegovi narozenému roku 1992. Petr Čech, říkáte? To stejné však platí pro Zdeňka Ryšku alias Šneka, který je už druhý rok kromě paseckého fanouška, také členem A-týmu. Také je známý svou oddaností zlínskému FC. Muž, který tradičně udává „tempo“ zápasu, odchytal v sezóně 2014/2015 tři utkání.

Jak budeš vzpomínat na svá herní vystoupení v uplynulé sezóně?

Myslím, že to nebylo nejhorší, ale vždycky je co zlepšovat. Mrzí mě jen, že jsem nedostal důvěru na penalty v Lužkovicích, i když to byl asi dobrý tah trenéra.

Když jsi v roli bubeníka, sleduješ zápas, nebo se hlavně věnuješ fandění?

Samozřejmě sleduju zápas, zvládám to obojí. Občas se snažím hecnout i ostatní k fandění.

Jaká byla tvá sezóna z pohledu fanouška?

Z pohledu fanouška si člověk nemůže představit lepší sezonu než tu bez „jediné“prohry. Zápas v Zádveřicích tak nějak prostě nepočítám.

Prohlásil jsi, že už se těšíš na přípravu. Na čem bys chtěl zapracovat?

Samozřejmě na fyzičce a na zdravé agresivitě ve vápně. To mi, myslím chybí. A samozřejmě se zdokonalovat ve všech směrech, což bez tréninků prostě nejde.

Když bude Zlín hrát první ligu, změní se nějak přístup tvůj nebo ostatních fanoušků k podpoře SKZ?

Na první ligu se po dlouhých letech samozřejmě těším a myslím, že pokud se naše zápasy nebudou navzájem křížit, tak by měla podpora na Pasekách být přinejmenším stejná jako doposud.

Comments

0