Kvalitně obsazeného turnaje v loukách se zúčastnila pasecká předpřípravka v sobotu 20. června. SK Zlín 1931 reprezentovali hráči ročníku 2008 a mladší. Turnaje se celkem zúčastnilo dvanáct týmů rozdělených do dvou skupin po šesti. Do finálové skupiny postoupily první tři z každé z nich. Zápasy trvaly sedmnáct minut v rozestavení 5+1. Kluci z Pasek zanechali v Loukách dle ohlasů soupeřů skvělý dojem a po zásluze se radovali z konečného vítězství. V osmi utkáních dosáhli skóre 36:7, navíc se talentovaný borec Patrik Mezík stal s devatenácti brankami nejlepším střelcem turnaje!

„Oragnizátoři to zvládli perfektně,“ uznal jeden z trenérů Tomáš Hochmajer.

Fotogalerie

Fotogalerie

Jednotlivá utkání popsal druhý z trenérů Stanislav Psota:

Louky II

V úvodním zápase nás čekal tým Louk II a ze začátku se náš tým ještě hledal. Zvykal si na přírodní a, nutno podotknout, v celku vysoký trávník. Postupem času se kluci rozkoukali, vzali zápas do svých rukou a proměnili ho v exhibici. Po gólových trefách Patrika Mezíka se prosadili i další hráči, a to Tadeáš Juřík a Filip Hochmajer. Skóre naši borci zastavili až na úctyhodných deseti brankách a navíc udrželi čisté konto – 10:0.

Fastav II

V druhém zápase jsme narazili na tým Fastavu Zlín. Začátek utkání byl trošku ustrašený, kdy nejspíš na kluky zafungovala nervozita z prvního derby mezi městskými rivaly. V průběhu se ale začali kluci rozehrávat a získávat sebevědomí, čímž i začaly padat góly. Utkání jsme nakonec bezpečně dotáhli do vítězného konce. V zápase se dvakrát trefil Patrik Mezík a Filip Hochmajer, po jednom zásahu přidali Jáchym Kubečka, Tadeáš Juřík a Martin Fabián. V zápase jsme předčili městského rivala krásným výsledkem 7:0.

Holešov

Ve třetím utkání jsme se utkali s Holešovem, který se na náš tým připravil skvěle. Od začátku jsme vcelku dominovali, což vyústilo ve vedoucí branku, kterou vsítil po pěkné akci kluků Patrik Mezík. Ovšem poté jsme nepochopitelně přestali aktivně hrát a iniciativu převzal na své kopačky Holešov, který po nenápadné akci lacině srovnal utkání na 1:1. To holešovské kluky povzbudilo a zanedlouho vstřelili i rozhodující druhý gól do naší sítě. V závěru utkání se sice naši kluci nadechli k trvalému tlaku, ovšem bohužel k vytoužené vyrovnávací brance to již nevedlo. Šancí na to bylo víc než dost. V tomhle utkání jsme dostali pomyslnou facku, abychom spadli z hrušky a začali hrát znovu tak, jak v předešlých dvou utkáních. V tomto utkání jsme prohráli 2:1.

Baťov

Ve čtvrtém zápase ve skupině nás čekal dosud neporažený tým Baťova. Začátek utkání byl od nás po předchozí nešťastné prohře spíše opatrný, ovšem postupem času jsme otěže zápasu převzali do svých rukou a vsítili jsme první branku. Dlouho se hrál vyrovnaný zápas a šance se střídaly na obou stranách. V závěrečné části zápasu ale naši kluci měli opět mírně navrch a taky vsítili druhý gól zápasu, který jim dodal klid na kopačky. V závěru se nám podařilo přidat třetí gól, který stvrdil první prohru Baťova. Konečný stav utkání byl 3:0 pro naše naděje.

Slavičín

Na závěr skupiny jsme se utkali s hráči Slavičína. Hrálo se o jistotu postupu do finálové skupiny. Kluci zápas zvládli perfektně a hned na začátku utkání se ujali vedení po gólu Patrika Mezíka. Zanedlouho jsme přidali druhý gól, kde byl znovu autorem gólu Patrik. Ke klidnému průběhu zápasu Paťa přidal i třetí gól a tím završil svůj druhý hattrick v turnaji. Závěr utkání jsme v klidu kontrolovali, a tak jsme opět zvítězili 3:0. Zajistili jsme si tak jistotu postupu do finálové skupiny.

Viktoria Otrokovice

Ve finálové skupině přibily další tři zápasy, ve kterých se hrálo o celkové umístění. Ze základních skupin si všech šest finálových týmu připočetlo stejný počet bodů a to tři. Každý z nich poznal hořkost porážky od jednoho ze dvou dalších postupujících ze stejné skupiny. V prvním utkání finálové skupiny nás čekal velmi kvalitní tým Viktorky Otrokovice, který držel skalp 1. FC Slovácko. Do utkání s Viktorkou kluci vstoupili aktivně a tím i soupeře dokonale zaskočili. O první čtyři branky se postaral Patrik Mezík a pátý zářez přidal Jirka Pelíšek, který přenechal post brankáře Laďovi Koláčkovi. Viktorka stačila snížit skóre na 5:1 po sporném autu, ale i vinou špatného střídání trenérů. Chtěl bych podotknout, že kluci první finálový zápas zvládli na jedničku a všichni to na sto procent odmakali jako jeden tým. Výhra se zdá být jednoznačná, ovšem výsledek je klamavý. Soupeř měl svou kvalitu, kterou už potvrdil ve své skupině a zápas nás stál hodně sil.

Louky I

Druhé finálový zápas přinesl střetnutí s týmem Louk I. Při případné výhře by nám výsledek zaručoval umístění na bedně. Jako v předchozím zápase naše naděje opět vletěly na hráče soupeře jako uragán. V první části utkání jsme se po zásluze dostali do tříbrankového vedení, kdy se do listiny střelců zapsali Jáchym Kubečka, Karel Navrátil a Patrik Mezík. Po chvilce nekoncentrovanosti stačil soupeř z Louk snížit na 3:1 a chvíli se zdálo, že se nadechne k trvalejšímu tlaku. To se ovšem nestalo a naši hráči to ani svou opětovnou aktivitou  nepřipustili. Pokračovali ve výborném výkonu a postupem času zvyšovali skóre. Opět se prosadili Paťa Mezík a Kája Navrátil. Klukům z Louk se ještě podařilo snížit na 5:2, ale vzápětí Paťa dal svou třetí branku v utkání a tento gól mu zaručil i třetí hattrick na turnaji. Stav 6:2 zůstal konečným výsledkem. Musíme pochválit znovu celý tým za to, jak poctivě pracoval v zápase a šel si za tímto vítězstvím. Po téhle výhře a klopýtnutí našich přímých soupeřů jsme se k naší velké radosti stali vítězi turnaje!

Slovácko

Závěrečný zápas se Slováckem nám bohužel vůbec nevyšel. V úvodní desetiminutovce jsme se hledali a nehráli vůbec svoji hru, která nás zdobila po celý turnaj. Nejspíš v tom byla už doléhající únava, ale i možná nervozita ze zvučného jména soupeře. V úvodu utkání jsme dostali nešťastný gól, který nahlodal sebevědomí kluků. Zanedlouho jsme inkasovali z brejku i podruhé a soupeř nám odskočil. Tím kluci Slovácka dostali klid na své kopačky a hráli si, co potřebovali. Pak však vsítil Jáchym Kubečka po krásné individuální akci kontaktní gól, kluci se zvedli a začali hrát svou hru. Postupem času se začaly rodit naše gólové šance, které jsme bohužel trestuhodně zahazovali, navíc tým Slovácka i notně podržel jejich gólman. V závěru nám prostě chybělo i kousek štěstíčka, které by nám přišouplo vytouženou remízu. Zápas skončil  prohrou našeho týmu 2:1. Naši kluci se ale nemusí za nic stydět. Stál proti nim kvalitní soupeř, který byl po technické i taktické stránce vynikající. I přes závěrečnou prohru, nám to nezkazilo radost z našeho celkového vítězství v tomto turnaji.

„Kluci nám udělali velkou radost a potvrdili smysl naší práce s mládeží na Pasekách. Nešlo jen o konečný výsledek, ale o způsob dosažení tohoto úspěchu. Kluci předváděli po většinu turnaje skvělé individuální a především týmové výkony. Vybraní kluci dokázali úspěch týmu nadřadit nad své osobní statistiky, což není v tomhle věku pravidlem. Vedlo to spolu s neuvěřitelnou střeleckou potencí Páti Mezíka k celkovému úspěchu. Velký dík patří taky všem rodičům za veškerou podporu během turnaje, zvláště pak panu Smetanovi za obětavý výlov našich dvou míčů z nedaleké řeky Dřevnice,“ zhodnotil Tomáš Hochmajer.

Konečné pořadí v turnaji:
1. SK  Zlín 1931
2. FŠ SK Louky I
3. FC Slovácko
4. SK Baťov 1930
5. SFK ELKO Holešov
6. FC Viktoria Otrokovice
7. SK SV Bojkovice
8. FC Kozlovice
9. FC TDV Slavičín
10. FC Fastav Zlín II
11. FŠ SK Louky II
12. FC Fastav Zlín I

Sestava a vstřelené branky: Pelíšek 1 / Koláček – Psota, Smetana, Kubečka 4, Mezík 19, Navrátil 2, Hochmajer 3, Fabián 1, Juřík 6.

Comments

0