Premiéra dokumentu Klub je mrtev, ať žije klub! se uskuteční v sobotu 25. března. Akce začne v 17 hodin v restauraci U Barcuchů na adrese Mokrá 5215. Film zabývající se tím, jak se členové klubu vyrovnávají s problémy s domácím hřištěm a chybějícími šatnami, dává prostor všem věkovým kategoriím klubu i fanouškům.

Bezmála třicetiminutový snímek vznikal od března do prosince minulého roku. Jako součást své diplomové práce jej natočil a zpracoval brankář paseckého A-týmu Jan Švec. Oficiální anotace filmu zní: „Přestavba přírodního hřiště na umělé přivedla fotbalový klub ze Zlínských Pasek k exekuci a zániku. Nově založený oddíl bez vlastního sportovního areálu, s omezeným přísunem peněz, ale s vytrvalostí svých členů získává sportovní úspěchy. Nadšení fanouškovského kotle ale pomalu uvadá. Všichni napjatě vyhlížejí přestavbu šaten, která má ukončit krizové období.

Události s dobrovolným vstupným se může zúčastnit kdokoliv se zájmem o pasecký klub či o dokumentární tvorbu z prostředí amatérského fotbalu. Promítání se uskuteční v jídelně U Barcuchů, a to přibližně od 17:15 hodin po krátkém úvodu. Po skončení filmu bude prostor pro diskuzi k filmu i situaci v klubu. Následně budou mít zájemci možnost přesunout se do vedlejší pizzerie, kde bude rezervováno několik stolů. Vstupné na promítání je dobrovolné.

Aktuality k události a filmu samotnému můžete sledovat také na facebooku, a to ZDE a ZDE.

Plakát - Klub je mrtev - premiéra

Comments

0