V sobotu 20.2.2016 jsme s naší mladší přípravkou U8 vyrazili do malebného historického města Šternberk nacházejícího se 16 km severně od Olomouce , kde nás čekal kvalitně obsazený halový turnaj určený pro ročníky. 2008 a ml. Turnaje se účastnilo 8 týmů ,převážně z hanáckého kraje a jelikož se hrálo systémem každý s každým, čekala nás porce sedmi zápasů,navíc jsme poprvé v sezóně v téhle věkové kategorií vyrazili bez našeho dosavadního ostrostřelce Patrika Mezíka a těsně před odjezdem pro nemoc vypadl i Láďa Koláček,takže jsme očekávali jak se kluci s danou situací na hřišti popasují.

Prvním soupeřem nám byl poměrně urostlý tým SK Líšeň Brno a jak už bývá bohužel u našich borců zvykem,úvodní zápas se hledáme,chybí pohyb a celkový výkon je víc než mdlý což mělo z naší strany za následek poměrně odevzdané utkání a zasloužená prohra 0.3.Omluvou pro kluky ovšem může být  vcelku brzké ranní vstávání a následná hodina a čtvrt cestování auty.

Los byl na nás přísný a jako druhý soupeř na nás vyrukovala  Sigma Olomouc /bílá/,pozdější celkový vítěz turnaje. Tady už ovšem musíme kluky jednoznačně pochválit,začali chodit do soubojů a nebáli se pracovat s míčem,dovolovali si a výsledkem bylo naprosto vyrovnané utkání,kde bohužel soupeř dvakrát nekompromisní ranou ze střední vzdálenosti rozhodl o naší porážce 0:2. Šance jsme si dokázali vypracovat,bohužel naše kopačky mlčeli,ale zlepšena hra nám dávala tušit,že s první vstřelenou brankou půjde náš výkon ještě více nahoru!

Po krátké pauze byla našim dalším soupeřem opět Sigma Olomouc, tentokrát tým červených a naši borci šli do boje s jasným cílem konečně skórovat a zvítězit. Od začátku jsme si vytvářeli příležitosti ke skórování,ale až krásný průnik Karla Navrátila po pravé straně a jeho nekompromisní ráně  ke vzdálenější tyči jsme si mohli zakřičet góóól a zápas následně z cela jasně opanovali.Následně potrestal chybu v obraně soupeře Filda Hochmajer a krátce na to po krásné kombinační souhře skóroval i Štěpán Psota,čím určil naše konečné vítězství 3.0.

Do dalšího měření sil se nám postavil domácí víc než houževnatý tým FC Lužice a od začátku to byl tuhý boj o každý metr hřiště. Hrálo se nahoru dolů,ale přece jen více ze hry měli naši kluci a svou snahu také v polovině utkání korunovali vedoucí brankou z kopačky aktivního Tadeáše Juříka. Nedlouho poté hrál soupeř ve vlastním pokutovém území rukou a následovala penalta,k míči se postavil Filip Hochmajer,ale bohužel orazítkoval jen břevno soupeřovi brány,čímž soupeř znovu ožil a nakonec jsme i se štěstím uhájili těsnou,ale zaslouženou výhru 1:0.

Po krátké pauze jsme se postavili soupeři neméně kvalitnímu a to 1.HFK Olomouc a jelikož jsme už jednou v téhle halové sezóně tohoto soupeře přehráli,kluci si věřili a od začátku to bylo vidět,aktivita byla na naší straně a brzy přišli také branky,nejprve skóre otevřel nekompromisně Tadeáš Juřík a poté přesně zacílil povedenou střelou Štěpán Psota. Zdálo se máme utkání pevně ve svých rukou,navíc po faulu v pokutovém území jsme kopali další penaltu na turnaji,ale bohužel i Štěpán Psota neproměnil a tak poté stačila chybička ve středu hřiště,brejk soupeře a bylo sníženo.Ve zbytku utkání se vrhl soupeř za vyrovnáním,ale jelikož nás opět  podržel svými skvělými zákroky gólman Filip Galandr,brali jsme další tři body,tentokrát za výhru 2:1 a na borcích bylo vidět že chtějí ještě víc.

Následovala větší pauza,kdy jsme se šli celý tým důkladně občerstvit a připravit na dva závěrečné zápasy.Nejprve přišlo těžké utkání s SK Uničov,v jejich středu hrálo několik velmi šikovných hráčů a naše obavy se brzy potvrdili.Urostlejší soupeř nás hlavně u mantinelů přetlačoval a vytvářel neustáli tlak na naši bránu.Naši borci ale bojovali, drželi a na oplátku neustále hrozili rychlými výpady na soupeřovu bránu.Gólově jsme se ale tentokrát opět nedokázali prosadit a jelikož soupeř dvakrát perfektně využil své standardní situace,prohráli jsme 0:2,ale horším týmem jsme rozhodně nebyli.

V posledním utkáni na turnaji proti nám nastoupil tým FK Nové Sady Olomouc a my věděli,že v případě našeho vítězství můžeme ještě pomýšlet na krásnou bronzovou příčku. Sil už nebylo na rozdávání,ale kluci se parádně kousli a i přes tuhý odpor soupeře,poctivou hrou v poli dovedli utkání k zaslouženému vítězství. Nejprve se parádní střelou ze střední vzdálenosti svou levačkou prosadil benjamínek Vojtěch Hlavńovský,aby definitivu určil náš nejlepší střelec na turnaji Tadeáš Juřík,jenž přesně zakončil povedenou akci.Další příležitosti už zůstali nevyužity a tak kluci zvítězili 2:0 a čekali jak dopadnou závěrečná utkání našich přímých soupeřů.

Jelikož favorité ve svých utkáních nezklamali,kluci brali konečnou třetí příčku a i k vzhledem k předvedené hře,vládla v týmu naprostá spokojenost! Opět bychom rádi poděkovali především našim skvělým fanouškům z řad rodičů,za ochotu absolvovat se svými ratolestmi delší cestu na tenhle turnaj a celkovou podporu během něj! Věříme,že nadšení a úspěch jejich mladých nadějí bylo tou nejlepší odplatou za vydanou energií.

Celková bilance na turnaji :  7 zápasů , 4 výhry , 3 prohry, skóre  8:8  – 12 bodů  –  3. místo.

Sestava SK Zlín 1931 „U8“ + branky : Galandr – Juřík 3, Psota 2, Hochmajer 1, Hlavňovský 1, Navrátil 1, Smetana, Kubečka

IMG_3526 IMG_3542 IMG_3557 IMG_3550-up

Comments

5