V sobotu 5 11. 2016 vyrazili naše vybrané naděje mladší přípravky- U9  na první halový turnaj v téhle sezóně do malebného městečka Šternberk.
Turnaje se zúčastnilo 10 mužstev,jenž byli rozděleni do dvou skupin.
Na úvod nás čekal houževnatý soupeř Slavoj Olympia Bruntál a po úvodní oťukávačce se začali přece jenom naši kluci prosazovat více a více,což korunovali dvěma krásnýma brankami v síti soupeře z kopaček Hochmajera a Hlavňovského a výhra 2:0 tak byla dobrým počinem do turnaje.
Druhý zápas nám ale bohužel vůbec nevyšel,sice jsme šli proti týmu Sokol Čechovice z kopačky Fildy Hochmajera brzy do vedení,ale poté kluci úplně vypadli z tempa,nedostupovali běhavého soupeře a z několika brejkových situací nás kluci z Čechovic trestali,Karel Navrátil ještě vykřesal v závěru zápasu naději,ale prohra 2:5 byla nakonec naprosto zasloužená a v kabině bylo třeba kluky trochu probudit.
Třetím soupeřem nám byl SK Uničov a tenhle zápas se naopak našim klukům velmi povedl,předvedli několik pohledných fotbalových akcí,v obranné fázi se zvýšil důraz a když v kritických situacích hlavně v závěru utkání vytáhl v bráně Filda Galandr zákroky z kategorie famózních,po brankách Hochmajera a Koláčka jsme po zásluze zvítězili 2:0 .
Posledním soupeřem ve skupině nám byl pozdější vítěz turnaje a poměrně urostlý tým Tatran Bohunice Brno a bylo jasné,že vítěz postoupí do finálové fáze turnaje.Byl to naprosto vyrovnaný boj,soupeř šel nejprve ze standardní situace do vedení,ale záhy ránou pod břevno vyrovnal Hochmajer a čekalo se kdo přetáhne otěže zápasu na svou stranu.Bohužel jsme svou chybou nabídli soupeři druhou branku a když jsme pak v závěru inkasovali nechytatelnou ranou z dálky třetí branku,i přes veškerou snahu našich borců jsme už konečné porážce 1:3 nezabránili a tak nás čekal boj o 5 až 8 místo na turnaji.
V první fázi nás čekal Juventus Bruntál a smolnatější utkání z naší strany snad nikdo z nás přítomných nepamatuje. Borci zahodili zklamání ze skupiny a vší silou se na soupeře vrhli.Vytvářeli jsme si mnoho brankových situací,ale svatyně soupeře nám byla zapovězena,tyč,dvě břevna a několik zahozených tutovek se nám stali osudným.V závěru nás opět skvěle podržel Filda Galandr a tak zápas skončil bezbrankovou remízou,čímž se šlo se na penalty.Kluci byli evidentně nervozní,ale statečně se k provedení pokutového kopu hlásili. Nakonec jsme po šesti sériích padli na penalty 1.2 a byli odsouzeni na boj o sedmé místo.
V posledním utkání na turnaji jsme se opět potkali z SK Uničov a borci na závěr opět předvedli pěkný a nápaditý fotbal,i když se už klukům ve tvářích zračila únava spolu z velkým zklamáním po prohraném penaltovém rozstřelu,soupeře k ničemu během utkání nepustili a  opět se střelecky prosadili.Nejprve Filda Hochmajer z voleje vymetl pavouky z brány soupeře,aby krátce na to po krásném úniku křižnou střelou trestal Laďa Koláček a stanovil naši zaslouženou výhru 2:0,čímž jsme na turnaji obsadili konečné sedmé místo,ale jak se říká „konec dobrý,všechno dobré“!
Cekově  určitě hodnotíme naše účinkování na turnaji pozitivně,až na zápas proti Čechovicím předváděli naše naděje bojovný fotbal s mnoha pěknými útočnými akcemi,vyzkoušeli se další adepti celkové kladné skóre nás velmi těší.Samozřejmostí je velké dík rodičům,že naše borce včas na tenhle vzdálenější turnaj přivezli a po celou dobu náš mladý tým podporovali.Díky.

Statistiky na turnaji : 6 zápasů / 3 výhry – 1 remíza -2 prohry / skóre 9:8.

Sestava a branky. Galandr – Hochmajer 5 , Koláček 2 , Navrátil 1 , Hlavňovský 1 , Smetana, Slavík, Vinter, Fabián

Comments

0