Nejvyšší výhrou v rozjeté sezóně skončil pro Pasekáře nedělní zápas se Spytihněví. Soupeře, který zápas rozehrál v deseti hráčích a až před poločasovou přestávkou posílil o dalšího muže, porazili na Vršavě 7:1.

Za vysokým vítězstvím tým jako kapitán vedl Jirka Kabourek, který nahradil omluveného Jardu Štěpánka. Při střídání ve druhém poločase pak pásku převzal Denis Zedník. „Byla to pro mě čest, doufám, že to nebylo naposled. Střídal jsem kvůli poraněnému ramenu ze zápasu s Kostelcem. Trenér nechtěl riskovat, že by se mi to zhoršilo,“ řekl Jirka Kabourek.

V zápase se do soupeřovy sítě trefili oba kapitáni, přičemž Denis nasázel soupeři už svůj čtvrtý hattrick v sezóně. První gól zápasu vstřelil ve 13. minutě Matěj Kostka, který tak za Pasecké áčko dal svou premiérovou branku (nutno dodat, že do soupeřovy brány). Ve 29. a 30. minutě pak další dva góly přidali oba zmiňovaní lídři. Zedník zvyšoval na 3:0 z nařízené penalty. Rovněž penaltou snížili krátce před přestávkou hráči Spytihněvi, když pokutový kop proměnil brankář hostů.

Ve druhé půli žluto-modří přidali čtyři zásahy, když se postupně prosadili Ondra Pagáč, Denis Zedník, Aleš Langr a na závěr opět Denis. „Už si ani nevzpomínám, kdy jsem dal gól naposledy. Na podzim jsem odehrál dva zápasy, ale tehdy jsem branku nedal,“ šátral marně v paměti Pagáč.

Kostelec i Louky jakožto nejbližší soupeři Pasek své zápasy také zvládli, tudíž si hráči SK Zlín 1931 zachovali v čele sedmibodový náskok. Další utkání je čeká v neděli odpoledne proti Pohořelicím. O přesném termínu a místě utkání se ještě bude rozhodovat.

„Dneska jsem nemohl hrát kvůli bolavému kolenu z minulého zápasu. Ze střídačky to nebylo nic moc, rozhodně bych byl raději na hřišti,“ smutnil záložník Radek Machů, který zápas proseděl v dresu na lavičce náhradníků.

Góly: Kostka, Kabourek, Zedník 3x, Pagáč, Langr

Sestava: Švec – Jermakov, Pagáč, Kopečný M., Šoula – Kostka, Langr, Kabourek (56. Rudecký), Zedník, Vicherek – Talaš / Ryška, Machů