Starší přípravka „U11“ SK Zlín 1931 se s kategorií přípravek rozloučila na velmi kvalitně obsazeném mezinárodním turnaji v Rýmařove – LordCUP 2015, který se konal v sobotu 20. a neděli 21. 6.

Turnaje se zúčastnilo dvacet týmů z Čech, Moravy a výborné slovenské týmy.

Fotogalerie

Fotogalerie

Pátek 19. 6. 2015

Náš tým odjel do Rýmařova už v pátek 19. 6. a svůj stan rozbil v krásném prostředí Jeseníků, v oblasti Stará Ves na horské chatě Orientka.

Celý tým v pátečním odpoledni absolvoval teambuldingový program, který se skládal z adrenalinových dovedností a činností – lezecká stěna, bungeetrampolína a pro ty nejvíce odvážné se naskytla příležitost se prolézt na lanech ve výšce šestnácti metrů.

„Obdivuji odvahu a schopnosti kluků, kteří tuto možnost využili a dokázali celou lezeckou trasu ve výšce šestnácti metrů zdolat,“ okomentoval trenér Michal Hlavňovský.

 Sobota 20. 6. 2015

Sobota už patřila turnaji a náš tým v pětičlenné základní skupině, ze které postupovali pouze tři nejlepší do semifinálové skupiny, postupně narazil na tyto soupeře:

FK Stará Bělá, MFK Ružomberok, SK Unex Uničov, TJ Břidličná

1. zápas:

SK Zlín 1931 – FK Stará Bělá 10:1

Byl to klasický hrůzostrašný začátek v našem podání. Jak je našim zvykem, inkasovali jsme jako první. Po domluvě mužstvo přeplo na vyšší stupeň a soupeře deklasovalo.

Branky: Slouk 3, Kowalczyk 2, Navrátil 2, Hlavňovský, Šťastný, Švach

Asistence: Mezík 2, Slouk 2, Hlavňovský, Cetkovský, Šťastný, Švach, Kowalczyk, Navrátil

2. zápas:

SK Zlín 1931 – MFK Ružomberok 2:2

Vynikající utkání proti vyspělému soupeři ze Slovenska, jenž hraje nejvyšší Slovenskou soutěž. Opět prospaný začátek, kdy jsme doháněli dvoubrankové manko. Tým ukázal charakter, srovnal a na konci utkání jsme měli soupeře dorazit, ale šance jsme trestuhodně nedávali. MFK Ružomberok nakonec skončil v turnaji na celkovém třetím místě.

Branky: Šťastný 2

Asistence: Lukovský 2

3. zápas:

SK Zlín 1931 – SK Unex Uničov 2:0

Velmi zdatný protivník, který kladl odpor až do čtrnácté minuty. Důrazem před brankou se prosadil Navrátil a tečku utkání dal průnikem Švach. Kluci předvedli velmi solidní výkon v tomto měření sil.

Branky: Navrátil, Švach

Asistence: Mezík, Bahula

4. zápas:

SK Zlín 1931 – TJ Břidličná 13:0

Tady nebylo co řešit. Na závěr skupiny si hráči s chutí zastříleli a utkání odehráli v tréninkovém tempu.

Branky: Kowalczyk 5, Šťastný 2, Hlavňovský 2, Navrátil 2, Krepl, Švach

Asistence: Švach 3, Hlavňovský 2, Navrátil 2, Žalek, Cetkovský, Šťastný, Kowalczyk, Bahula, Slouk

Pořadí skupina

1. SK Zlín 1931                 3 – 1 – 0   27  :  3   10

2. MFK Ružomberok       3 – 1 – 0   21  :  3    10

3. SK Unex Uničov          2 – 0 – 2   12  :  6     6

4. FK Stará Bělá              1 – 0 – 3     6  :  19   3

5. TJ Břidličná                 0 – 0 – 4    2  :  37    0

Ze skupiny postoupil náš tým do semifinálové skupiny z prvního místa. Do další fáze si připsal čtyři body za výhru nad Uničovem a bod za remízu s MFK Ružomberok.

Základní skupinu jsme zvládli v dobrém tempu, odehráli jsme vynikající utkání s Ružomberokem. Další týmy jsme jasně přehráli nejen gólově, ale hlavně technickým kombinačním fotbalem. Týmu ale stále vytýkáme velmi špatné starty do úvodu utkání. Tahle slabina nesouvisí s fotbalovým umem, ale spíše s psychickou připraveností na začátky utkání.

Neděle 21. 6. 2015

Nedělní ráno a dopoledne patřilo semifinálovým skupinám, ve kterých SK Zlín 1931 narazil na SK Prostějov, FC Boca Chotěboř a ŠK Žilina. Výsledky s Uničovem 2:0 a Ružomberokem 2:2 byly započteny do tabulky semifinálové skupiny. Z výborné výchozí pozice tedy šly naše naděje do nedělních bojů.

Z této šestičlenné skupiny postupovaly pouze tři týmy. Čtvrtý až šestý tým spadly do skupiny o sedmé až dvanácté místo.

5. zápas:

SK Zlín 1931 – SK Prostějov 3:2

Naše začátky zápasů jsou na hlubší rozbor. Opět jsme doháněli. Nakonec jsme utkání obrátili ve vítězství a po třech utkáních semifinálové skupiny máme sedm bodů. Herní projev proti agresivnímu soupeři byl výborný, vítězství jsme si zasloužili.

Branky: Hlavňovský, Slouk, Krepl

Asistence: Slouk 2, Hlavňovský

6. zápas:

SK Zlín 1931 – FC Boca Chotěboř 1:4

Narazili jsme na neskutečně defenzivně laděného soupeře, který nás ztrestal ze standardních situací a v závěru, kdy jsme hráli vabank, i z brejků. Velká škoda, kluci odehráli výbornou partii, ale opět jsme prohrávali po těžkých individuálních chybách už 0:2. Soupeř z Chotěboře nakonec celý turnaj opanoval a radoval se z prvního místa.

Branka: Šťastný

Asistence: Krepl

7. zápas:

SK Zlín 1931 – ŠK Žilina 2:4

V posledním utkání semifinálové skupiny jsme potřebovali k jistotě postupu do finálové fáze uhrát bod. Bohužel, někteří kluci utkání, hlavně jeho úvod, absolutně psychicky nezvládli a soupeře ze Žiliny jsme jako již poněkolikáté pustili do vedení 2:0. Že jsme všechna mužstva v turnaji kombinací a individuální technikou jednoznačně přehráli, je pěkné. Ale fotbal není krasobruslení, aby se v něm udílely body za technický projev. Někteří hráči musí nezbytně posunout svůj práh odolnosti směrem nahoru, jak po psychické, tak i fyzické stránce. Velká škoda. Touto porážkou jsme se připravili jen my sami o postup do finálové skupiny.

Branky: Slouk, Šťastný

Asistence: Hlavňovský, Krepl

Pořadí Semifinálová skupina:

1. FC Boca Chotěboř    4 – 1 – 0   16  :  4   13

2. MFK Ružomberok    3 – 2 – 0    12  :  5   11

3. ŠK Žilina                   3 – 0 – 2    12  :  8    9

4. SK Zlín 1931             2 – 1 – 2    10  : 12    7

5. SK Uničov                1 – 0 – 4     7  :  10    3

6. SK Prostějov            0 – 0 – 5    4  :  22    0

Sami jsme se připravili o možnost hrát o stupně vítězů, na které jednoznačně máme. V tuto chvíli jsem velmi zklamaný a myslím, že hráči taky. Úvody utkání máme katastrofální. Co naplat, že od druhé či třetí minuty soupeře drtíme, přehráváme totálním fotbalem, ale sportovní výkon je odvislý i od psychické kondice a ta je u některých kluků slabší.

V poslední fázi turnaje chceme najet opět na vítěznou vlnu.

Skupina o sedmé až dvanácté místo:

8. zápas:

SK Zlín 1931 – FK Krnov 2:0

Viděli jsme velmi pěkné střetnutí z obou stran. Fotbalový Krnov chtěl hrát, hra měla výborné tempo. My jsme byli lepší v koncovce a tohle vítězství velmi těší.

Branky: Šťastný 2

Asistence: Hlavňovský 2

9. zápas:

SK Zlín 1931 – FK Púchov 4:2

Tradiční slovenský soupeř s velmi dobře organizovanou obranou a rychlým přechodem do protiútoku. Úvod nám trošku utekl, ale prostřední část zápasu nám vyšla skvěle. Odskočili jsme na 4:1 a utkání s přehledem dohráli.

Branky: Kowalczyk 2, Slouk, Navrátil

Asistence: Cetkovský, Švach, Šťastný, Slouk

10. zápas:

SK Zlín 1931 – FK Šumperk 3:0

Poslední utkání v turnaji jsme opět herně, kombinačně, ale i po stránce technické zvládli výborně. Snaživý soupeř ze Šumperku neměl lék na náš pozorný výkon. V utkání jsme mohli vyhrát výraznějším rozdílem, ale důraz v koncovce i díky viditelné únavě už nebyl takový.

Branky: Cetkovský, Kowalczyk, Švach

Asistence: Hlavňovský, Krepl, Slouk

Pořadí skupiny o sedmé až dvanácté místo:

1. SK Zlín 1931         5 – 0 – 0    14  :  4   15

2. FK Šumperk         3 – 0 – 2    11  :  7     9

3. FK Púchov           3 – 0 – 2     11 :  7     9

4. SK Uničov            2 – 0 – 3     6  :  8      6

5. SK Prostějov       1 – 1 – 3      6  :  12    4

6. FK Krnov              0 – 1 – 4     2  :  12    1

„Celkové sedmé místo v turnaji, na kterém startovalo dvacet týmů, není špatnou vizitkou, ale moc dobře víme, že jsme měli hrát o úplně jiné mety. V turnaji jsme z deseti zápasů sedm vyhráli, jedenkrát remizovali a pouze dvakrát prohráli, při skóre 42:15. V počtu získaných bodů jsme skončili na celkovém druhém místě, pouze za suverénní FC Boca Chotěboř. Po turnaji v nás hlodá červík zklamání. Hlavně z toho, že jsme nezvládli nejdůležitějších pět minut v turnaji v utkáních se Žilinou a Chotěboří.

Devadesát pět procent času všech odehraných zápasů nás zastihlo ve výborné formě. Kluci ukázali velkou fotbalovou kvalitu. Za to jim patří poděkování. V každém střetnutí jsme herně nad svým soupeřem dominovali, což je dobrý odrazový můstek do další práce. Je vidět, že dokážeme vnutit soupeři náš herní styl.

Ale taky se ukázalo, jak tenká čára je mezi úspěchem a neúspěchem. Kluci i my trenéři musíme zapracovat na větší psychické a z části i fyzické odolnosti našich nadějí, protože tento aspekt hry je nutný k dalšímu posouvání a růstu výkonnosti kluků.

Celý víkend byl nicméně ve společnosti těchto kluků úžasný a poděkování patří i rodičům, kteří s námi celý pobyt na Orientce a turnaj absolvovali. Byli nápomocní a byli věrnými fanoušky našeho týmu,“ shrnul dojmy z turnaje trenér Michal Hlavňovský.

Sestava SK Zlín 1931:

Brankář:

BAHULA   Jan                10 utkání     0 gólů + 2 asistence

Obránci:

HLAVŇOVSKÝ   Jakub         10        4 + 8

CETKOVSKÝ   Lukáš             9        1 + 3

MEZÍK   Filip                          10       0 + 3

LUKOVSKÝ   Adam                8        0 + 2

ŽALEK   Petr                           4        0 + 1

Záložníci:

ŠŤASTNÝ   David                   10      9 + 3

ŠVACH   Marek                      10       4 + 5

Útočníci:

SLOUK   Matěj                        10     6 + 7

KOWALCZYK   Tadeáš          10    10 + 2

KREPL   Radek                       10     2 + 3

NAVRÁTIL   Filip                     9      6 + 3

Trenéři:

HLAVŇOVSKÝ   Michal

ŽALEK   Pavel

Vedoucí týmu:

KREPL   Ivo

Celkové pořadí XVI. LordCUP 2015 – 20.-21. 6. 2015 – Rýmařov

1. FC Boca Chotěboř

2. TJ Dolní Němčí

3. MFK Ružomberok

4. TJ Jiskra Rýmařov „A“

5. FC Šternberk

6. ŠK Žilina

7. SK Zlín 1931

8. FK Šumperk

9. FK Púchov

10. SK Uničov

11. SK Prostějov

12. FK Krnov

13. FK Jeseník

14. FŠRH Moravany nad Váhom

15. TJ Sokol Čechovice

16. FC Chotěboř

17. FK Stará Bělá

18. TJ Kovohutě Břidličná

19. TJ Jiskra Rýmařov „B“

20. TJ Sokol Bohuňovice

Comments

0