Dvě mouchy jednou ranou „zabili“ v sobotu odpoledne hráči paseckého A-týmu. V městském derby s Loukami totiž vítězstvím 2:1 potvrdili své první místo v tabulce a zároveň odskočili dalšímu ze svých pronásledovatelů, totiž právě svému soupeři.

Na utkání byly oba celky nahecované, šlo totiž o hodně v tabulce i při vzájemném štengrování některých hráčů. Louky vstoupily do utkání o něco lépe a brzy si dokázali vypracovat gólovou příležitost. Pasecký brankář Jan Švec však stál na správném místě a levou rukou střelu z blízka vyrazil. Většina hry se pak odehrávala ve středu hřiště s nepravidelnými výpady některého mužstva směrem k soupeřově bráně. Pasečanům se podařilo otevřít skóre až ve 43. minutě po přímém kopu Jardy Štěpánka na přední tyč. Brankář míč vyrazil jen před sebe, kde si pro něj doběhl Aleš Langr, aby napnul brankovou síť. Krátce na to Denis Zedník nedokázal proměnit svůj samostatný únik a skákající míč poslal mimo tři tyče.

Ve druhém poločase byl obraz hry podobný. Určitou herní převahu a více šancí měli hostující hráči. Proměňování útoků v góly pro ně ale nebylo snadnou disciplínou. K navýšení skóre jim v 69. minutě pomohl faul na Denise Zedníka ústící v penaltový kop. Ten chytře proměnil pasecký stoper Michal Tuna. Domácí byli sice rozhádaní, ale zbraně nepoložili a hostům ještě dali pořádně zabrat snahami o snížení ztráty. Zhruba v 75. minutě nastřelili břevno. Úspěšnější byli devět minut před koncem, kdy domácí hráč zatáhl míč po levé straně a přízemní centr na malé vápno ve skluzu srazil do brány Jakub Michalovský.

Pasekáři museli dál bojovat o své tři body. To se jim i přes další ohrožování jejich brány soupeřem podařilo, a tak si z Louk odvezli své dvanácté vítězství, z toho desáté tříbodové. Nyní před sebou mají poslední podzimní utkání. Hostit budou hostit trápící se Všeminu, a to pravděpodobně v sobotu, pokud to schválí Okresní fotbalový svaz.

Góly: Langr, Tuna

Sestava: Švec – Pecník, Tuna, Krčmář, Jermakov (90. Slovák) – Zedník, Langr, Kabourek, Štěpánek, Machů (89. Juruška) – Talaš (14. Šoula) / Ryška, Kopečný M.