Sobotní vstup do jarní fáze Krajské soutěže byl z pohledu paseckých hráčů v obou případech úspěšný. Ratiboř doma starší žáci porazili těsně 3:2. Mladší žáci si se soupeřem poradili mnohem lépe a zvítězili 8:2.

Těsné vítězství starších žáků

Zápas mužstev ze středu tabulky začali lépe domácí a hned od začátku kvalitní hrou přehrávali hostující mužstvo. Branky proto na sebe nedaly dlouho čekat a ve 12. minutě se prosadil Čihánek. Šest minut na to Malota zvýšil na 2:0. Hosté hrozili pouze z ojedinělých brejků. Poločas tedy skončil ve prospěch žáků Zlína.

Druhý poločas hosté zabrali, vyrovnali hru a dvakrát během pěti minut donutili domácí k chybám a skóre bylo rázem 2:2. Domácí poté opět začali hrát jako v prvním poločase a osm minut před koncem zápasu rozhodl o třech bodech dobře hrající Lukáš Malota. Další šance, hlavně v podání Jakuba Mňačka, mladí Pasekáři nevyužili, přesto zaslouženě vyhráli.

Trenéři vzkazují klukům poděkování za kvalitní hru a přístup k utkání.

Branky: Malota 2, Čihánek – Motyka 2
Sestava SK Zlín 1931: Šik – Višenka, Kočica, Korvas, Macík – Malota, Teichmann, Šanda, Zehnal, Mňačko – Čihánek
střídali: Novák, Kolařík, Schincke, Pospíšilík

Mladší žáci prodloužili sérii výher

Výběr mladších žáků v omlazené sestavě chtěl navázat na poslední dvě podzimní výhry na domácím hřišti. Úvod utkání ovšem kluky zastihl v nepohodě a po zbytečných chybách v rozehrávce se hosté z Ratiboře ujali dvoubrankového vedení. Nejdříve se v 6. minutě trefil k tyči Čablík a hned o minutu později Kořenek.

Od 10. minuty se na hřišti začal prosazovat pouze jeden tým, a to domácí SKZ1931. Ve 12. minutě snížil po sólové akci Pospíšilík. Neuplynula ani minuta a Hlavinka po rohou hlavou vyrovnal na 2:2. Výbornou pětiminutovku uzavřel výborný Pospíšilík a dorážkou stav obrátil. Do poločasu se ještě po výborné kombinaci po ose Švach – Šťastný prosadil střelou k tyči nováček Slouk.

Druhý poločas měl jednoznačný průběh. Domácí brankář Klouda pouze jednou zasahoval a předvedl své schopnosti. Domácí tým svého soupeře běžecky, kondičně, ale hlavně technickým kombinačním fotbalem jasně přehrával.

Ke spoustě zahozených šancí kluci přidali další branky. V 34. minutě vybídl Hlavňovský kolmicí do šance Slouka a ten se prosadil již podruhé při své premiéře. Ve 43. minutě stál na správném místě Chvatík a jeho pozice už byla snadná.

Nejkrásnější branka padla v 49. minutě. Domácí hráči chlapce z Ratiboře zamkli před jejich vápnem a po skvělé kombinaci Cetkovský – Hlavňovský – Šťastný se krásně do šibenice trefil Švach.

V 56. minutě uzavřel účet zápasu Filip Brhel, jemuž asistoval nejlepší hráč utkání Daniel Pospíšilík – 8:2.

„Klukům se po rozpačitém začátku nakonec vstup do sezony a samotný zápas velmi povedl, což ocenili potleskem všichni přítomní diváci a rodiče. Za výkon si všichni hráči zaslouží uznání a pochvalu,“ vzkazuje trenér Jaroslav Novotný.

Branky: Pospíšilík 2, Slouk 2, Hlavinka, Chvatík, Švach, Brhel – Čablík, Kořenek
Sestava SK Zlín 1931: Klouda – Mihal, Kolařík, Cetkovský – Hlavňovský, Švach, Šťastný – Slouk / Holeš, Novák, Kubečka – Chvatík, Pospíšilík, Brhel – Hlavinka