Výsledky 2014/2015

TJ Zádveřice - SK Zlín 1931 (7:1)

Ostudu na závěr úspěšné sezóny si utrhli hráči A-týmu SK Zlín 1931 na hřišti čtvrtých Zádveřic. S jistotou postupu nastoupili do zápasu bez několika ofenzivních opor, včetně kapitána a dvou střelců. V improvizované sestavě nezvládli dosáhnout ani jednoho ze dvou dílčích cílů – dohrát sezónu bez jediné porážky a nastřílet devět gólů k dosažení sta branek za všech osmnáct zápasů. S papírově slabším soupeřem prohráli vysoko 1:7.

První poločas stihla po deseti minutách průtrž mračen, která obě mužstva málem vyplavila ze hřiště. Běhat v ní museli celou pětačtyřicetiminutovku. Lépe se s mokrým terénem vypořádali domácí, kteří nesehranému soupeři nasázeli čtyři góly. Několik akcí Pasekářů skončilo převážně střelou mimo bránu.

Šedá opona nad hřištěm se se začátkem druhé půle roztáhla, a tak se oběma mužstvům začalo hrát lépe. Vzpruhu a oživení naděje na zvrácení kruté porážky přinesl povedený gól Denise Zedníka, který z pětadvaceti metrů z přímého kopu obstřelil zeď a trefil se přesně k bližší tyči. Navázat na něj se ale už nikomu z hostů nepodařilo a branky naopak přibývaly na druhé straně. Celkem byly tři. Zápas tedy skončil rozdílem šesti gólů, čtyři z nich přitom Pasekáři dostali z neubráněných rohových kopů.

Se IV. třídou se tak SK Zlín 1931 loučí po sedmnácti výhrách, včetně jedné kontumační a tří penaltových, a jedné prohře. Získali osmačtyřicet bodů, vsítili devadesát dva a obdrželi dvaadvacet branek.

Gól: Zedník

Sestava: Ryška – Kopečný, Krčmář, Tuna, Slovák – Juruška, Zedník, Machů, Švec – Zahradníček, Tomický

VIDEO ZE ZÁPASU

SK Zlín 1931 – SK Jaroslavice B (8:0)

„Tak jsme mistři, no a co?“ Oblíbený popěvek se v sobotu krátce po šesté hodině vpodvečer nesl kotlinou Zlínských Pasek. Hráči A-týmu se svými fanoušky si vychutnávali slastné okamžiky po potvrzení postupu týmu do III. třídy. Takřka povinného cíle sezóny definitivně dosáhli po domácí výhře 8:0 nad B-týmem SK Jaroslavice. První místo ve IV. třídě skupiny B už jim v posledním kole nikdo nevezme.

Někteří z hráčů byli plní dojmů a ihned po zápase se o ně s nadšením podělili. „Joooo!“ popsal atmosféru zápasu Marek Slovák. Doplnil ho Libor Juruška, který jednoznačně potvrdil „Je to tam!“. Denis Zedník byl oproti nim velmi stručný. „Do pi*e!“ reagoval bez jednoznačně a bez váhání. Podobný komentář k postupu měl i Vašek Talaš: „Mistři, ku*va!“ poznamenal v odpovědi na procítěné „Wooow!“ Tomáše Pecníka. Poznatky dalších oslovených hráčů už lze shrnout do několika neandrtálských citoslovcí.

A teď k zápasu. Na sobotní odpoledne se těšili nejen hráči a fanoušci, ale speciální bylo i pro dvaadvacet paseckých benjamínků. Ti služebně nejstarší totiž doprovodili základní jedenáctky obou týmů při nástupu na hřiště. Dojmy z velké události jen trochu kazil déšť, který pasecké hřiště do konce utkání neopustil.

Tvrzení, že zápas se v 90 procentech času odehrával na polovině hostů, není příliš přehnané. Ostatně se hráči Jaroslavic nedostali k jediné střele, byť mimo bránu, a tak domácí brankář Honza Švec měl co dělat v souboji s vlezlou zimou. Sledoval při tom urputné dobývání soupeřovy tvrze na opačné straně hřiště. Při poločasovém skóre 4:0 se zdál sen o dobytí hranice sta vstřelených gólů za sezónu nesplnitelný. Pasekářům k tomu před zápasem chybělo sedmnáct branek.

Ve druhé půli ale přidali další čtyři zářezy, čímž se bonusovému úspěchu přiblížili na devět gólů. Výrazně k tomu přispěl svými čtyřmi zásahy v utkání Vašek Talaš. Druhou čtveřici gólů si rozdělili Langr, Štěpánek, Juruška a Slovák. Pokusit se o překonání magické hranice budou Zlíňáci moct v sobotu posledním kole na hřišti Zádveřic.

Sestava: Švec – Jermakov, Tuna (75. Slovák), Krčmář, Pecník – Zedník (70. Juruška), Langr, Kabourek, Štěpánek, Machů – Talaš / Ryška

Branky: Talaš 4x, Langr, Štěpánek, Juruška, Slovák

FK Lutonina - SK Zlín 1931 (0:4)

Jedinný bod od jistoty postupu do III. třídy jsou hráči paseckého A-týmu. Po sobotní porážce Lutoniny 4:0 na hřišti v Bratřejově mají stále pětibodový náskok na druhou Neubuz. Remíza v domácím utkání s Jaroslavicemi B jim tak může zajistit první místo s konečnou platností. Hráči jsou však motivovaní k tomu, aby oba zbývající soupeře porazili v základní hrací době.

Protivník z Lutoniny našim hráčům daroval poměrně hodně prostoru ke hře. Před vlastní bránou však urputně bránil, a všechny čtyři góly Pasekářů tak byly hodně vydřené. Jako první rozvlnil soupeřovu síť Radek Machů. Zvýšit mohl poté z penalty Denis Zedník, jeho přízemní střelu do pravé poloviny brány však brankář vyrazil. Na poločasovou přestávku šly týmy za stavu 0:2 z pohledu domácích. Druhý gól SK Zlín totiž přidal Aleš Langr. „Domácí“ tým z Lutoniny v prvním poločase nedosáhl ani jedné střely.

Druhá půle se svým skóre vyrovnala té první. Hosté neproměnili mnoho šancí, vsítit se však podařilo Jardovi Štěpánkovi a Denisi Zedníkovi. Mnohé další pokusy končily většinou těsně mimo bránu. Nesehraný soupeř svou nekvalitní hrou nedokázal motivovat hosty k předvedení lepšího výkonu, a tak fotbal nebyl velmi pohledný. V posledních deseti až patnácti minutách navíc Pasekáři polevili natolik, že se hráči Lutoniny dostali ke třem výrazným gólovým šancím. Při jedné z nich se dokonce míč odrazil od břevně těsně před brankovou čáru a uhasit ji musel už téměř překonaný brankář Jan Švec. I kousek štěstí tak Zlíňanům pomohl k udržení třetího čistého konta v řadě (při započítání kontumační výhry z předchozího týdne).

Sestava: Švec – Jermakov (77. Kopečný), Tuna, Krčmář, Pecník – Zedník, Langr, Kabourek, Štěpánek, Machů (75. Juruška) – Talaš (80. Slovák)

Branky: Machů, Langr, Štěpánek, Zedník

SK Zlín 1931 - SK Lukov B (3:0kont)

Kontumační výhrou 3:0 ve prospěch domácího SK Zlín 1931 skončilo sobotní „střetnutí“ s SK Lukov B. Soupeř už dopoledne avizoval, že má k dispozici málo hráčů, a k utkání se skutečně nedostavil. Zlínskému týmu tak chybí už jen bod v nadchájících dvou utkáních k tomu, aby uhájil prvenství a postup do III. třídy.

1. FC Neubuz - SK Zlín 1931 (0:6)

Snad nejdůležitější utkání sezóny mají za sebou hráči paseckého A-týmu. V souboji prvního s druhým nastoupili v neděli na hřišti úhlavního soka 1. FC Neubuz. Oba týmy v tabulce dělily dva body. Na podzim jejich klání rozsoudily až penalty, po kterých tým SK Zlín 1931 zvítězil 3:2.

Tentokrát mužstva nastoupila za velkolepé divácké účasti na malém travnatém hřišti v Neubuzi. Při nástupu k utkání předvedli fanoušci hostů velkolepé přivítání s konfetami, takže domácí pořadatelé měli hned na úvod o práci postaráno. Hra byla od začátku atraktivní, ovšem zprvu nic nenasvědčovalo tomu, k jakému výsledku se schyluje. Do slibných šancí se dostal Vašek Talaš a Radek Machů, ty ale gólem neskončily. Postupně se projevila lepší připravenost a průbojnost hráčů z Pasek. První gól vsítil Vašek Talaš hlavou z půlmetrové vzdálenosti poté, co Radek Machů překopl míč přes vybíhajícího gólmana.

Hostující hráče to nakoplo a začali soupeře jasně přehrávat. Zejména ve středu hřiště měli navrch. Projevilo se to množstvím faulů v podání domácích, za které viděli žlutou kartu. Jeden dokonce uviděl dvě, a tak musel ze hřiště. Druhou branku přidal výstavní trefou z přímého kopu kapitán Jarda Štěpánek. Poločasové skóre bylo 3:0 pro hosty. Po úniku Talaše po levé straně dostal míč na stříbrném podnose před prázdnou brankou Denis Zedník. Domácí brankář se mimo to zaskvěl při zastavení dvou úniků Zedníka a Talaše, kterým se vrhnul pod nohy. Hosté v prvním poločase zahrozili vážněji jen dvakrát. Nepříjemnou střelu zevnitř velkého vápna vyrazil brankář Jan Švec a obránci už míč uklidili, přímý kop z dvaceti metrů přes zeď pak gólman skryl do náruče.

Do druhého poločasu Pasekáři nastoupili s cílem neztratit náskok a pokud možno, ještě skóre vylepšit. Kance po celý poločas nepustili do vážnějších šancí, které by skončily střelou na branku. Spousta akcí končila na hostujících obráncích. Gólově se postupně prosadil Machů, který zužitkoval přízemní centr Šnorchla. Střelu Štěpánka ze vzdálenosti penalty pohotově vyrazil mimo branku brankář kanců. Podruhé se trefil Zedník po rychlém přechodu z obrany do útoku. Třetí bravurní práci jeden na jednoho krátce na to předvedl domácí gólman proti hostujícímu kapitánovi. Tečku za utkáním udělal v poslední minutě nejstarší hráč na hřišti Vraťa Zahradníček.

Závěrečný hvizd rozhodčího spustil velké oslavy hráčů a fanoušků SK Zlín 1931, kteří si snad už postup zpět do III. třídy nenechají uniknout. Při aktuální bodové konstelaci mohou ztratit až pět bodů a stále skončit první.

Góly: Talaš, Štěpánek, Zedník 2x, Machů, Zahradníček

Sestava: Švec – Pecník (80. Kopečný), Tuna, Krčmář, Jermakov (85. Slovák) – Zedník, Langr, Kabourek, Štěpánek, Machů – Talaš (87. Zahradníček) / Ryška

SK Zlín 1931 - Sokol Vlčková (9:0)

Poslední tým tabulky IV. třídy skupiny B Vlčková přijel v neděli na Pasecký pažit změřit síly s domácím A-týmem. Výsledek z podzimu 8:2 ve prospěch zlínských hráčů dával tušit, že převaha bude jasně na straně žlutomodrých. A to se také potvrdilo.

Na první gól si sice museli příznivci SK Zlín 1931 počkat, padlo jich však hned několik v rychlém sledu. Gólový účet otevřel svým prvním gólem v sezóně Libor Juruška, který hlavou zužitkoval rohový kop kapitána Štěpánka. Na svátečním střelci byla vidět ohromná radost z ukončení brankového půstu. Krátce nato měl příležitost navýšit Alda Langr, který ale karate kopem ve výskoku minul bránu. Úspěšnější byl ale o chvíli později, kdy dostal míč před velkým vápnem a skákavou střelou k pravé tyči vsítil.

A průrazný střední záložník něměl dost. Na 3:0 zvýšil poté, co zkrotil centr Radka Machů a z pravého rohu malého vápna prostřelil gólmana hostů. Hráči Vlčkové se ojediněle dostávaly do šancí, které ale byly obvykle méně nebezpečné než ty v podání Pasekářů. Další domácí akci zakončenou gólem měli na starost Langr tentorkát v roli asistenta a skórující Vašek Talaš, jenž hlavou v pádu mířil pod výko. Aktivní Langr dále střelou zpoza vápna nastřelil tyč. O poločase by tedy na světelné tabuli, pokud by fungovala elektřina, svítilo skóre 4:0.

Druhou půli gólově načal Juruška svou druhou trefou, tentokrát nohou z levé strany po samostatném průniku do vápna. Trefil se také Šnorchl vysunuvší svou teleskopickou levou nohu ve snaze dosáhnout na unikající přihrávku od Radka Machů. Ten asistoval i u sedmé branky domácích, při které pohlednou střelou „z jedné“ připomněl své střelecké ambice obránce Tomáš Pecník. Na 8:0 upravil přízemní střelou z dvaceti metrů Jirka Kabourek.

Následující zhruba čtvrthodina byla hitparádou neproměněných střel a závarů v podání domácích. Spousta pokusu končila na brankáři, stoperovi zasahujícím na brankové čáře nebo mimo bránu. Až střídající Marek Slovák dokázal vsítit devátou branku. Při oné akci jeho první střelu brankář vyrazil před sebe a Slovák nikým nenapadaný měl čas míč zpracovat, otočit se, připravit si střelu a vystřelit obloučkem k zadní tyči. Dvojitého búra se fanoušci už nedočkali, a tak i druhé domácí utkání skončilo vítězstvím SK Zlín 1931 9:0.

„Zápas se mi líbil, ale byl to slabý soupeř. Vždycky ale říkám, že je potřeba hrát srdíčkem,“ okomentoval po utkání bývalý hráč a trenér paseckého klubu a dlouholetý štamgast baru U Rudy Jaroslav Mišurec.

Sestava: Švec – Jermakov, Kopečný (80. Zahradníček), Krčmář, Pecník – Juruška (75. Slovák), Langr, Kabourek, Štěpánek, Zedník – Talaš / Ryška

Branky: 2x Juruška, 2x Langr, Talaš, Štěpánek, Pecník, Kabourek, Slovák

TJ Sokol Veselá B - SK Zlín 1931 (2:3p)

Pasekáři v sobotu 18. dubna narazili na nepříjemnějšího soupeře na ještě nepříjemnějším terénu předešlý týden. Ačkoli měli celý zápas převahu a vytvořili si mnoho střeleckých příležitostí, gólem skončily jen dvě. Tou první otevřel skóre před blížící se poločasovou přestávkou Michal Tuna, který na zadní tyči dotlačil do sítě přízemní centr z levé strany. Domácí hráči veselského béčka zahrozili jen z ojedinělých šancí, které končili buď mimo branku, nebo neznamenaly větší problém pro brankáře Švece.
Po změně stran se síly trochu vyrovnaly, ale přesto se Pasekářům podařilo svůj náskok zvýšit. Zhruba v půli druhé části navýšil náskok Radek Machů, který dorazil do brány míč odražený od levé tyče. Hra se přelévala na obě strany, před každou z branek vznikly menší či větší závary, ale střelci dlouho nebyli úspěšní.
Veškeré štěstí opustilo pasecké hráče v poslední desetiminutovce. Okolo 80. minuty dostal za obranou míč na nohu nehlídaný záložník soupeře, který obstřelil vybíhajícího brankáře k levé tyči. V poslední minutě, už v nastaveném čase, si na malém vápně počkal domácí útočník na přetažený centr a hlavou pohodlně dostal míč do brány. Pasekáři byli na prášky, Veselané v euforii zdolávali kovové hrazení za bránou. Ihned po rozehrávce rozhodčí ukončil zápas, a tak čekal Pasekáře třetí penaltový rozstřel této sezóny.
Ve druhém kole hráč Veselé překopnul bránu, ve čtvrtém vyrazil soupeřovu penaltu brankář SK Zlín, ale Vašek Talaš mířil také vedle. Rozhodnutí proto padlo až v poslední sérii, kdy Radek Machů proměnil rozhodující kop. Konečný výsledek tedy zní: TJ Sokol Veselá B – SK Zlín 1931 2:3p (3:4 na penalty).
„K týmu Veselé B jsme nastoupili ze zajištěné obrany s cílem podnikat rychlé protiútoky, protože jsem věděl, že bude posílena o hráče A týmu. Myslím, že osmdesát minut se náš plán plnil, Veselou jsme donutili jenom k nakopávaným balónům. Podařilo se nám dát dva góly. K tomu jsme měli dost šancí, které jsme ještě nevyužili, ale v podstatě jsme měli zápas pod kontrolou. Myslím si, že bychom ho pod kontrolou měli i dál, kdyby soupeř při sporném ofsajdu nesnížil na 1:2. Tím pádem to hráčům Veselé zvedlo sebevědomí a hnali se za vyrovnávací brankou, kterou nakonec dali v posledních vteřinách zápasu. Penaltovou loterii jsme naštěstí už po třetí v téhle sezoně zvládli, ale celkově ve mně přetrvává zklamání ze ztráty jednoho bodu,“ vyjádřil své dojmy po zápase hrající trenér Michal Tuna.
Góly: Tuna, Machů
Sestava: Švec – Pecník, Kopečný, Tuna, Pagáč – Zedník, Langr, Kabourek, Štěpánek (89. Slovák), Machů – Talaš / Ryška, Juruška

SK Zlín 1931 - FK Lužkovice B (9:0)

Letní počasí a modrá obloha. Ve vzduchu byla cítit nervozita a velka očekávání před prvním jarním utkáním. Na Paseky zavítali hráči týmu Lužkovice B a naši muži chtěli dát zapomenout na podzimní remízu a výhru až na penalty.
Domácí proto vzali zápas pevně do rukou a nohou a od začátku dávali soupeři jasně najevo, kdo je doma. Při početné návštěvě měli v zádech nejen pomyslného dvanácteho, ale možná i třináctého hráče.
Hrálo se hlavně na polovině hostů. Poprvé síť jejich branky rozvlinila střela nového kapitána Jardy Štěpánka zpoza vápna, která krásně zapadla k pravé tyči a načala druhou padesátku v počtu vstřelených gólů. Navíc dodala paseckým hráčům jistotu a klid. Další góly na sebe nenechaly čekat a postupně se prosadili dvakrát Zedník, Langr, Jermakov a Talaš. Soupeř si mnoho příležitostí ke střele nevypracoval a když, tak šly mimo domácí bránu. Do kabin se tak šlo za velmi příznivého stavu 6:0.
Druhy polocas začal svižně a šance se množily. Na gól se ale čekalo až do 55. minuty, kdy nedal hostujícímu brankari šanci Vašek Talaš. Domácí hráči s vidinou jistého vítězství trochu polevili a nechali více hrát i lužkovické fotbalisty. Ti se tak častěji než v prvním poločase dostávali do příležitosti ohrozit paseckého brankáře. I tak ale nedokázali více než prá menších závarů před brankou a jednu střelu zpoza velkého čtverce, kterou na dvakrát pokryl brankář Švec.
Vašek Talaš se prosadil i chvíli po svém druhém úspěchu a třetím gólem při své mistrovské premiéře zvýšil na 8:0. Pak se již zápas dohrával a svůj hattrick dokončil i Denis Zedník, ktery uzavřel na konečných 9:0.
„Výsledek odpovídá průběhu zápasu. Náš výkon bych nepřeceňoval, ale ani nepodceňoval. Lužkovice nám to hodně ulehčily a ani nás moc neprověřily. Až další zápasy ukážou jak na tom jsme,“ okomentoval zápas hrající trenér SK Zlín 1931 Michal Tuna.
Úvodní zápas sezóny tak paseckému A-týmu vyšel na výbornou a hráči si upevnili vedoucí pozici v tabulce. Stále si drží tříbodový náskok před druhou Neubuzí.
Sestava: Švec – Kopečný, Kabourek, Tuna (60. Juruška), Pecník – Zedník, Štěpánek, Langr, Machů – Jermakov (60. Slovák), Talaš / Ryška
Góly: 3x Talaš, 3x Zedník, Štěpánek, Langr, Jermakov

SK Zlín 1931 - TJ Sokol Racková (8:2)
Druhé setkání s hráči Rackové bylo předkolem jarní části sezóny. Domácí brzy vedli po brance kapitány Michala Tuny a poté navýšil vedení Aleš Langr. Tím se ale gólová potence žlutomodrých načas zasekla a hrozili naopak hosté. Dvakrát sice neuspěšně, z jednoho rychlého brejku se jim ale podařilo snížit gólové manko. To Pasecké opět nakoplo a gólem Denise Zedníka si podruhé vytvořili dvoubrankový náskok. Krátce po poločase však bleděmodří hosté vstřelili druhý gól. To si domácí celek nenechal líbit a pravidelně zaměstnával brankáře Rackové. Nejprve se útočníci potřebovali znovu rozestřílet, načež postupně soupeři nasázeli dalších pět branek. Nejprve dvakrát Jaroslav Štěpánek, po něm podruhé v zápase Jermakov. Druhého hattricku dosáhl dvěma výstavními střelami Langr. Vítězství 8:2 pomohlo SK Zlín odskočit v čele tabulky Neubuzi o tři body a zaokrouhlit počet vstřelených branek na 50.
Branky: Langr Aleš 3, Štěpánek Jaroslav 2, Tuna Michal, Zedník Denis, Jermakov Jiří – Blanář Martin, Krejsa Tomáš; ŽK: 0 – Krejsa Tomáš, Vajda Stanislav, Tůma Martin

SK Zlín 1931 - FK Lutonina (7:0)
Domácí zápas s Lutoninou měl jednoznačný průběh. Hosté se na ohrožení brány Pasekářů zmohl jen párkrát v prvním poločase. Během toho domácí vstřelili tři góly zásluhou proměnené penalty Jaroslavem Štěpánkem a dvou branek Jiřího Jermakova. Ve druhém poločase si brankář SK Zlín párkrát procvičil rozehrávku nohou, jinak se do akce nedostal. Zato na druhé straně bylo živo. Dvakrát soupeřovu sít napnul Aleš Langr, po jednom gólu přidali Jiří Kabourek a z penalty Denis Zedník. Vítězství 7:0 bylo bohatým zakončením první poloviny sezóny.
Branky: Langr Aleš 2, Jermakov Jiří 2, Štěpánek Jaroslav, Kabourek Jiří, Zedník Denis; ŽK: Langr Aleš, Zedník Denis – Starýchfojtů Pavel, Jurčák Martin

SK Lukov B - SK Zlín 1931 (2:5)
Na Lukově nebylo dlouho jasné, zda se vůbec bude hrát. Kolem středu hřiště stála voda a domácí chtěli plochu šetřit pro svůj A-tým. Rozhodčí ale důvod pro odložení zápasu neviděl. Žlutomodří na těžkém terénu soupeře přehrávali a vytvořili si dvoubrankový náskok. Střelci se stali Ondřej Pavelka a Jiří Jermakov. Domácí ale dokázali vyrovnat i po nedorozumění v obraně a do šaten se šlo za stavu 2:2. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce hostující favorit zabral a třemi brankami dotáhl zápas do vítězného konce. Ke konečnému výsledku 5:2 pro hosty přispěl dvěma góly Denis Zedník a jedním Michal Prokeš.
Branky: Holomek Radim, Šarman Jan – Zedník Denis 2, Jermakov Jiří, Prokeš Michal, Pavelka Ondřej; ŽK: 0 – Jermakov Jiří

SK Zlín - 1. FC Neubuz (3:2p)
Šlágr podzimu přinesl souboj domácího SK Zlín s Kanci z Neubuze o první místo v tabulce. Pasecký kotel byl na utkání skvěle připravený, vymyslel originální choreografii a vytvořil na stadionu ligovou atmosféru. Lepší vstup do zápasu měli hosté, kteří po rychlém protiútoku vedli 1:0. Záhy ale Pasečtí vyrovnali z penalty proměněné Jaroslavem Štěpánkem. Do konce poločasu se navíc o otočení skóre postaral Jiří Jermakov a Štěpánek nasřelil břevno. Po změně stran mohli své vedení navýšit, ale místo toho inkasovali. Zápas došel do napínavého penaltového rozstřelu, ve kterém Pasekáři neproměnili jeden, zatímco Kanci dva kopy. Dva body tak zůstaly doma a bodový zisk na špici tabulky se srovnal.
Branky: Štěpánek Jaroslav, Jermakov Jiří – Vrba Martin, Budjač Pavel; ŽK: Pecník Tomáš, Machů Radek – Březík Martin, Pšenka Michal

Sokol Vlčková - SK Zlín 1931 (2:8)
Utkání na Vlčkové rozhodně nebylo reklamou na fotbal, ale přípomínalo spíše zápasy v bahně. Zápas začal s půlhodinovým zpožděním, protože domácím trvalo, než se sešli v dostatečném počtu. I přes náročné hrací podmínky bylo na hřišti zcela jasné, kdo bojuje o postup do III. třídy a kdo se naopak krčí bez bodu na dně tabulky. Drtivou prohru s osmi inkasovanými brankami zmírnili domácí jen dvěma góly. Hattrick zaznamenal Denis Zedník.
Branky: Kolář Jiří, Šarman Antonín – Zedník Denis 3, Langr Aleš 2, Tuna Michal, Štěpánek Jaroslav, Pecník Tomáš; ŽK: Šarman Antonín – 0

SK Zlín 1931 - TJ Sokol Veselá B (5:0)
Třetí jednoznačné vítězství s čistým kontem si Pasekáři uhráli na domácím hřišti proti Veselé. Už po prvním poločase vedli zásluhou dvojnásobně úspěšného střelce Denise Zedníka a Jiřího Jermakova 3:0. Ve druhé půli přidal svou druhou branku Jermakov a po úniku se poprvé mezi muži prosadil nováček Michal Prokeš. Nebýt množství nepromeněných gólovek, mohlo být skóre na konci zápasu výrazně vyšší než 5:0.
Branky: Jermakov Jiří 2, Zedník Denis 2, Prokeš Michal; ŽK: Jermakov Jiří – Červenka Vladimír, Vrták Peter

FK Lužkovice B - SK Zlín 1931 (2:3p)
Lužkovické béčko bylo prvním týmem, který obral hráče SK Zlín o body. Hosté sice dvakrát vedli, ale domácím se vždy podařilo ztrátu dohnat. Po devadesáti minutách tak bylo skóre 2:2 a oba týmy si poprvé vyzkoušely novinku sezóny – penaltový rozstřel v případě remízy. Do brány se za Pasekáře postavil stoper Ondřej Pagáč, který se v dlouhé sérii kopů podílel vychytanými penaltami na výhře svého týmu 3:2. Pasečtí si tak připsali do tabulky dva body, Lužkovjané jeden.
Branky: Zámorský Ondřej 2 – Langr Aleš, Jermakov Jiří; ŽK: Šafařík Matěj – Machů Radek

SK Zlín 1931 - TJ Zádveřice (4:3)
Poprvé se před domácím publikem představili hráči SK Zlín ve třetím kole proti Zádveřicím. Odehráli velmi vypjatý zápas, ve kterém poprvé neměli skóre jednoznačně pod kontrolou. Po většinu času sice ovládali hru, ale neodpustili si zaváhání a nakonec byli rádi za těsnou výhru 4:3. Ani ve třetím zápase tak neztratili bod.
Branky: Machů Radek, Tuna Michal, Štěpánek Jaroslav, Pagáč Ondřej – Dostálek Miloslav, Mojžíš Petr, Kundera Lukáš

SK Jaroslavice B - SK Zlín 1931 (0:5)
Ve druhém kole hráli Pasečtí na větrné hůrce v Jaroslavicích. Domácí zpočátku drželi krok, ale do přestávky prohrávali 2:0 po gólech Aleše Langra. Po změně stran přidal třetí gól Denis Zedník, který s míčem přesprintoval půl hřiště a utekl třem soupeřům. Hattrickem ve svém prvním zápase sezóny se blískl Langr. Zedník dal o jeden gól méně a oba střelci si tak rozdělili pětigólový příděl Jaroslavickým. Ti navíc branku nevsítili, a tak obrana SK Zlín uhájila podruhé čistý štít.
Branky: Langr Aleš 3, Zedník Denis 2; ŽK: Zelík Martin – Machů Radek

TJ Sokol Racková - SK Zlín 1931 (0:4)
V prvním zápase pod novým názvem hráče SK Zlín přivítali na hrbolatém hřišti fotbalisté Rackové. Úvod sezóny se hostům vydařil na výbornou. Ačkoli Radek Machů vstřelil první gól až těsně před přestávkou, po změně stran ale dva góly přidal Jaroslav Štěpánek a jeden kapitán Michal Tuna. Pasekáři si tak odvezli výhru 4:0, která znamenala tři body do tabulky a čisté konto jako bonus.
Branky: Štěpánek Jaroslav 2, Machů Radek, Tuna Michal; ŽK: 0 – Machů Radek, Pecník Tomáš