Poslední tým tabulky IV. třídy skupiny B Vlčková přijel v neděli na Pasecký pažit změřit síly s domácím A-týmem. Výsledek z podzimu 8:2 ve prospěch zlínských hráčů dával tušit, že převaha bude jasně na straně žlutomodrých. A to se také potvrdilo.

Na první gól si sice museli příznivci SK Zlín 1931 počkat, padlo jich však hned několik v rychlém sledu. Gólový účet otevřel svým prvním gólem v sezóně Libor Juruška, který hlavou zužitkoval rohový kop kapitána Štěpánka. Na svátečním střelci byla vidět ohromná radost z ukončení brankového půstu. Krátce nato měl příležitost navýšit Alda Langr, který ale karate kopem ve výskoku minul bránu. Úspěšnější byl ale o chvíli později, kdy dostal míč před velkým vápnem a skákavou střelou k pravé tyči vsítil.

A průrazný střední záložník něměl dost. Na 3:0 zvýšil poté, co zkrotil centr Radka Machů a z pravého rohu malého vápna prostřelil gólmana hostů. Hráči Vlčkové se ojediněle dostávaly do šancí, které ale byly obvykle méně nebezpečné než ty v podání Pasekářů. Další domácí akci zakončenou gólem měli na starost Langr tentorkát v roli asistenta a skórující Vašek Talaš, jenž hlavou v pádu mířil pod výko. Aktivní Langr dále střelou zpoza vápna nastřelil tyč. O poločase by tedy na světelné tabuli, pokud by fungovala elektřina, svítilo skóre 4:0.

Druhou půli gólově načal Juruška svou druhou trefou, tentokrát nohou z levé strany po samostatném průniku do vápna. Trefil se také Šnorchl vysunuvší svou teleskopickou levou nohu ve snaze dosáhnout na unikající přihrávku od Radka Machů. Ten asistoval i u sedmé branky domácích, při které pohlednou střelou „z jedné“ připomněl své střelecké ambice obránce Tomáš Pecník. Na 8:0 upravil přízemní střelou z dvaceti metrů Jirka Kabourek.

Následující zhruba čtvrthodina byla hitparádou neproměněných střel a závarů v podání domácích. Spousta pokusu končila na brankáři, stoperovi zasahujícím na brankové čáře nebo mimo bránu. Až střídající Marek Slovák dokázal vsítit devátou branku. Při oné akci jeho první střelu brankář vyrazil před sebe a Slovák nikým nenapadaný měl čas míč zpracovat, otočit se, připravit si střelu a vystřelit obloučkem k zadní tyči. Dvojitého búra se fanoušci už nedočkali, a tak i druhé domácí utkání skončilo vítězstvím SK Zlín 1931 9:0.

„Zápas se mi líbil, ale byl to slabý soupeř. Vždycky ale říkám, že je potřeba hrát srdíčkem,“ okomentoval po utkání bývalý hráč a trenér paseckého klubu a dlouholetý štamgast baru  U Rudy Jaroslav Mišurec.

Sestava: Švec – Jermakov, Kopečný (80. Zahradníček), Krčmář, Pecník – Juruška (75. Slovák), Langr, Kabourek, Štěpánek, Zedník – Talaš / Ryška

Branky: 2x Juruška, 2x Langr, Talaš, Štěpánek, Pecník, Kabourek, Slovák

Comments

5