Zhruba deset centimetrů sněhu pokrývajících sídliště Jižní Svahy bylo první výzvou na úvod nedělního Předsilvestrovského fotbálku. Malé hřiště s umělou trávou, na kterém se opět po týdnu konalo sportovní setkání hráčů a fanoušků A-týmu SK Zlín 1931, tak potřebovalo počáteční úpravu. Dvě hrabla, šest brigádníků a do dvaceti minut byla plocha připravená k zápasu. K tomu se postavili čtyři členové mužstva a tři členové fanklubu – tedy dohromady šest účastníků, protože Zdeňa Šnek spadá do obou kategorií. K tomu je další čtyři pasečtí fans sledovali a hru komentovali.

Na kluzkém povrchu lemovaném prachovým sněhem a za občasného zavanutí větru stihli kopálisti dvě hry do deseti. Někteří při tom pro zahřátí a zvýšení odvahy využívali ohnivou vodu se švestkovou příchutí. Po hodině hry byli hráči dostatečně vyběhaní a spokojení s tím, že jen nesedí doma. Proto si šli sednout raději do hospody. U piva a kofoly zakončili sportovní odpoledne a s přáním všeho dobrého do dalšího roku se rozešli domů.

Šťastný nejen Nový rok přejeme i všem dalším členům a fanouškům klubu SK Zlín 1931. Těšíme se na shledanou nejpozději v jarní části sezóny 2014/2015.

Comments

4