Letní počasí a modrá obloha. Ve vzduchu byla cítit nervozita a velka očekávání před prvním jarním utkáním. Na Paseky zavítali hráči týmu Lužkovice B a naši muži chtěli dát  zapomenout na podzimní remízu a výhru až na penalty.

Domácí proto vzali zápas pevně do rukou a nohou a od začátku dávali soupeři jasně najevo, kdo je doma.  Při početné návštěvě měli v zádech nejen pomyslného dvanácteho, ale možná i třináctého hráče.

Hrálo se hlavně na polovině hostů. Poprvé síť jejich branky rozvlinila střela nového kapitána Jardy Štěpánka zpoza vápna, která krásně zapadla k pravé tyči a načala druhou padesátku v počtu vstřelených gólů. Navíc dodala paseckým hráčům jistotu a klid. Další góly na sebe nenechaly čekat a postupně se prosadili dvakrát Zedník, Langr, Jermakov a Talaš. Soupeř si mnoho příležitostí ke střele nevypracoval a když, tak šly mimo domácí bránu. Do kabin se tak šlo za velmi příznivého stavu 6:0.

Druhy polocas začal svižně a šance se množily. Na gól se ale čekalo až do 55. minuty, kdy nedal hostujícímu brankari šanci Vašek Talaš. Domácí hráči s vidinou jistého vítězství trochu polevili a nechali více hrát i lužkovické fotbalisty. Ti se tak častěji než v prvním poločase dostávali do příležitosti ohrozit paseckého brankáře. I tak ale nedokázali více než prá menších závarů před brankou a jednu střelu zpoza velkého čtverce, kterou na dvakrát pokryl brankář Švec.

Vašek Talaš se prosadil i chvíli po svém druhém úspěchu a třetím gólem při své mistrovské premiéře zvýšil na 8:0. Pak se již zápas dohrával a svůj hattrick dokončil i Denis Zedník, ktery uzavřel na konečných 9:0.

„Výsledek odpovídá průběhu zápasu. Náš výkon bych nepřeceňoval, ale ani nepodceňoval. Lužkovice nám to hodně ulehčily a ani nás moc neprověřily. Až další zápasy ukážou jak na tom jsme,“ okomentoval zápas hrající trenér SK Zlín 1931 Michal Tuna.

Úvodní zápas sezóny tak paseckému A-týmu vyšel na výbornou a hráči si upevnili vedoucí pozici v tabulce. Stále si drží tříbodový náskok před druhou Neubuzí.

Sestava: Švec – Kopečný, Kabourek, Tuna (60. Juruška), Pecník – Zedník, Štěpánek, Langr, Machů – Jermakov (60. Slovák), Talaš / Ryška

Góly: 3x Talaš, 3x Zedník, Štěpánek, Langr, Jermakov

Autoři: Jiří Jermakov s přispěním Jana Švece

autor: Martin Kudláček
autor: Martin Kudláček
autor: Martin Kudláček
autor: Martin Kudláček

Comments

4