Přípravné utkání sehráli v neděli hráči starší přípravky (U11). Od 10 hodin přivítali na domácím hřišti tým SK HS Kroměříž, který po nerozhodném výsledku ve standardní hrací době – 4:4 – přestříleli v penaltách těsně 9:8.

Starší přípravka si pozvala k přípravnému utkání velmi kvalitního soupeře v kategorii „U11“, a to Hanáky z Kroměříže. Utkání se hrálo dle pravidel pro mladší žáky, tedy na šířku hřiště v počtu hráčů 7+1.

Úvod utkání se našim nadějím vůbec nepovedl. Neuběhlo ani deset vteřin a hosté se dostali po střele a následné dorážce do vedení. V následujících minutách byli Hanáci nadále aktivnější,výborně kombinovali a naši hráči se hodně nadřeli a naběhali, aby se vůbec dostali na dostřel branky hostů.

Od 15. minuty se naše „U11“ zklidnila, zformovala své řady a postupně se síly na hřišti začaly vyrovnávat. Mezi 20. a 24. minutou se ve výborných střeleckých pozicích a v obrovských šancích objevili postupně Matěj Slouk, Kuba Hlavňovský a Tade Kowalczyk, ale kluci buď svatyni minuli, nebo nechali vyniknout výborného brankáře Hanácké Slavie.

Naopak udeřilo na druhé straně. Ve 26. minutě se po chybné rozehrávce Kroměříž dostala do brejku a ten zužitkovala – 0:2. Do konce první půle se však domácím podařilo snížit. Po akci Davea Šťastného se dostal k míči Marek Švach, prokličkoval až před brankáře hostí a pohotovým zakončením jej překonal.

Druhý poločas se hrál ve výborném tempu a oba týmy předváděly oku lahodící fotbal. Ve 36. minutě se po akci Slouka a Šťastného poprvé prosadil Kowalczyk – 2:2. V následující minutě spálili obří šance Hlavňovský s Kowalczykem a platilo otřepané nedáš – dostaneš. Hosté podnikli rychlý výpad, který skončil až v síti brankáře Bahuly.

Domácí tým zbraně nesložil, naopak vysunul svůj pressing a ve 48. minutě bylo srovnáno. Julča Szpaková výborně odebrala míč soupeři, našla rozběhnutého Kowalczyka a ten nekompromisně zakončil k tyči – 3:3.

V 54. minutě bylo ještě veseleji. Po akci Šťastného se Švachem se zjevil před brankou pohotový Kowalczyk a mohl se radovat z hattricku. Kroměříž poté vše vsadila na útok, zatlačila naše hráče před pokutové území a po sérii šancí, které kryl Bahula se nakonec hosté mohli v poslední minutě utkání radovat z vyrovnání na 4:4.

Po skončení utkání následovaly penalty,ve kterých o jednu víc proměnily naše naděje.

„V úvodu byla na našich hráčích vidět obrovská nervozita ze zápasu i početné divácké kulisy, přemotivovanost a očividná nejistota. První poločas byli hosté aktivnější a zaslouženě vedli.Po pauze se však naše děti zklidnily a zvedly, začaly lépe kombinovat, předvedly opravdu hodnotný a velmi solidní výkon proti kvalitnímu soupeři. K vidění byla spousta šancí na obou stranách a konečná remiza je slušivá pro oba týmy. Pochvalu zaslouží celý tým a přítomní diváci s rodiči za skvělou podporu,“ konstatoval trenér Michal Hlavňovský.

Branky: Kowalczyk 3, Švach

Asistence: Šťastný, Szpaková, Korvasová, Slouk

 Sestava SK Zlín 1931 „U11“

Bahula – Žalek, Mezík, Švach – Hlavňovský, Šťastný, Slouk – Kowalczyk, dále nastoupili Krepl, Szpaková, Korvasová, Lukovský

Comments

10