„Tak jsme mistři, no a co?“ Oblíbený popěvek se v sobotu krátce po šesté hodině vpodvečer nesl kotlinou Zlínských Pasek. Hráči A-týmu se svými fanoušky si vychutnávali slastné okamžiky po potvrzení postupu týmu do III. třídy. Takřka povinného cíle sezóny definitivně dosáhli po domácí výhře 8:0 nad B-týmem SK Jaroslavice. První místo ve IV. třídě skupiny B už jim v posledním kole nikdo nevezme.

Někteří z hráčů byli plní dojmů a ihned po zápase se o ně s nadšením podělili. „Joooo!“ popsal atmosféru zápasu Marek Slovák. Doplnil ho Libor Juruška, který jednoznačně potvrdil „Je to tam!“. Denis Zedník byl oproti nim velmi stručný. „Do pi*e!“ reagoval bez jednoznačně a bez váhání. Podobný komentář k postupu měl i Vašek Talaš: „Mistři, ku*va!“ poznamenal v odpovědi na procítěné „Wooow!“ Tomáše Pecníka. Poznatky dalších oslovených hráčů už lze shrnout do několika neandrtálských citoslovcí.

A teď k zápasu. Na sobotní odpoledne se těšili nejen hráči a fanoušci, ale speciální bylo i pro dvaadvacet paseckých benjamínků. Ti služebně nejstarší totiž doprovodili základní jedenáctky obou týmů při nástupu na hřiště. Dojmy z velké události jen trochu kazil déšť, který pasecké hřiště do konce utkání neopustil.

Tvrzení, že zápas se v 90 procentech času odehrával na polovině hostů, není příliš přehnané. Ostatně se hráči Jaroslavic nedostali k jediné střele, byť mimo bránu, a tak domácí brankář Honza Švec měl co dělat v souboji s vlezlou zimou. Sledoval při tom urputné dobývání soupeřovy tvrze na opačné straně hřiště. Při poločasovém skóre 4:0 se zdál sen o dobytí hranice sta vstřelených gólů za sezónu nesplnitelný. Pasekářům k tomu před zápasem chybělo sedmnáct branek.

Ve druhé půli ale přidali další čtyři zářezy, čímž se bonusovému úspěchu přiblížili na devět gólů. Výrazně k tomu přispěl svými čtyřmi zásahy v utkání Vašek Talaš. Druhou čtveřici gólů si rozdělili Langr, Štěpánek, Juruška a Slovák. Pokusit se o překonání magické hranice budou Zlíňáci moct v sobotu posledním kole na hřišti Zádveřic.

Sestava: Švec – Jermakov, Tuna (75. Slovák), Krčmář, Pecník – Zedník (70. Juruška), Langr, Kabourek, Štěpánek, Machů – Talaš / Ryška

Branky: Talaš 4x, Langr, Štěpánek, Juruška, Slovák

autor: Jan Zahnaš

Fotogalerie

Comments

4