S novými dresy vkročí do nové sezóny hráči paseckého A-týmu. Nadále budou ctít tradiční zlínské barvy, tedy žlutou a modrou, v porovnání s dosavadními svršky však dojde k mírné změně odstínů. Hlavní změnou oproti kompletům, ve kterých hráli dosud, je logo na prsou. Poprvé v historii klubu budou hráči na srdci nosit znak SK Zlín 1931.

Barevná kombinace i vzor vyšel z hlasování hráčů a fanoušků na facebookové stránce klubu. V první fázi měli na výběr ze čtyř možností (1, 2, 3, 4). Nejvíce hlasů získaly varianty 1 a 3, mezi kterými se následně rozhodovalo v dalším hlasování. „Když už se v klubu strhl takový boj o barvu dresů, že ani řezník Matějka se svými gorilami by nedokázal zakročit, vstoupil do diskuze Tom Pecník a šmahem učinil konečný verdikt,“ popsal situaci, která potopila naděje toho času  dominujících fanoušků tmavých dresů (varianty 3), brankář Jan Švec.

Na první pohled to vypadá na pohřbení demokracie a vznik oligarchie. Vzhledem k tomu, že Tomáš koupi dresů inicioval a za přispění firmy HiPromotion, ve které působí, také zaplatil, nemá mu to nikdo za zlé. „Nechci, aby se tým rozhádal kvůli tomu, že jsem původně chtěl udělat všem radost. Proto jsem se rozhodl vybrat dle svého uvážení první variantu, kterou jsem navrhoval již na zakončené. Komu se to nelíbí, tak mě to sice mrzí, ale doufám, že nakonec zvítězí kamarádské gesto nad nějakou povrchní a krátkodobou nasraností,“ vysvětlil své rozhodnutí Tomáš s tím, že v případě postupu do okresního přeboru koupí i ty druhé dresy. Je to závazek velmi neopatrný, protože až si to tady v červnu přečteme černé na bílém, Tomášova peněženka zapláče.

Hráči, kteří se zúčastnili pátečního tréninku, už si nové dresy vyzkoušeli. Vesměs jsou s nimi spokojení a těší se na první zápas, který v nich odehrají. „Líbí se mi, sice jsem hlasoval pro ty třetí, ale darovanému koni na zuby nehleď,“ řekl Radek Machů. Spokojený je s nimi i Jirka Kabourek. „Jen ty trenky jsou jak pro děti,“ dodal, protože pro něj jsou ideální kraťasy ke kotníkům. Pro třetí variantu hlasoval taky kapitán Jarda Štěpánek. „Jsou pěkné, škoda jen, že máme teď dvě podobné sady,“ podotkl. Jak moc se bude modro-žlutá kombinace dresů shodovat s dresy soupeřů, ukáže nadcházející sezóna a ty následující.

Další fotky ze seznamování hráčů s novými dresy najdete v galerii na facebooku.

Comments

5